Zmiany w prawie dotyczące ustawy o delegowaniu kierowców w transporcie drogowym – DODATKOWY, bezpłatny webinar

Publikacja na zamówienia

Kiedy 23 maja 2023 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o delegowaniu kierowców w transporcie drogowym prace nad ustawą ruszyły pełną parą i można powiedzieć, że właśnie je obserwujemy: w czerwcu odbyło się pierwsze czytanie projektu, w lipcu sejmowa Komisja Infrastruktury wsłuchując się w głos branży (w posiedzeniu biorą udział przedstawiciele ZMPD i TLP) rekomenduje projekt do debaty plenarnej. E100 Academy śledzi pracę nad tą ustawą, która bardzo interesuje przedsiębiorców transportowych. To ważne zmiany, dlatego w E100 Academy zdecydowano o DODATKOWYM webinarze.

W dużym skrócie: ustawa dostosowuje polskie prawo do przepisów unijnych w ramach tzw. Pakietu Mobilności. Procedowana ustawa dotyczyć będzie przewoźników drogowych, którzy mają siedzibę w innym państwie UE lub spoza UE i kierują tymczasowo kierowcę do pracy na terenie Polski.

Podczas webinaru Ekspert E100 Academy omówi m.in.: podstawowe obowiązki przewoźnika z UE i spoza UE, rolę inspektorów ITD w systemie kontroli, czy przepisy regulujące wynagradzanie kierowców, którzy wykonują międzynarodowe (czym jest tzw. wirtualna dieta).

Bezpłatny, DODATKOWY webinar odbędzie się online 31.08.2022 (czwartek) o godz. 11:00 za pośrednictwem platformy Clickmeeting. Formularz zapisu oraz szczegóły wydarzenia można znaleźć (TUTAJ).

PROGRAM SZKOLENIA

  1. Obowiązki przewoźnika drogowego z państwa trzeciego delegującego kierowcę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz kierowcy delegowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z państwa trzeciego
  2. Warunki zatrudnienia kierowców delegowanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i kierowców delegowanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z państwa trzeciego
  3. Kontrola delegowania kierowców w transporcie drogowym na terytorium
  4. Przepisy karne i przepisy o administracyjnych karach pieniężnych
  5. Zasady wynagradzania kierowców wykonujących międzynarodowe przewozy drogowe
  6. Pytania

PRELEGENT

Paweł Miąsik, Ekspert ds. szkoleń

Wieloletnia współpraca z organizacją ZMPD w charakterze wykładowcy; dziesięcioletni staż pracy w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego w Rzeszowie – Naczelnik Wydziału Inspekcji; prowadzenie szkoleń dla inspektorów oraz kandydatów dla GITD w zakresie czasu pracy kierowców, przepisów transportu drogowego, zabezpieczenia ładunków ponadto przepisów dotyczących przewozu towarów niebezpiecznych ADR. Członek komisji w egzaminach na Doradcę ds. Bezpieczeństwa w przewozie towarów niebezpiecznych.

CZYM JEST E100 ACADEMY?

E100 Academy to program bezpłatnych szkoleń w formie webinarów, na których poruszane się najbardziej gorące tematy z branży TSL. Szkolenia mają bardzo interaktywny charakter – każdy uczestnik może zadać pytanie, poprosić o doprecyzowanie lub uzupełnienie nurtujących go kwestii. Więcej informacji o E100 Academy można znaleźć na oficjalnej stronie programu.

Twórcą programu szkoleń E100 Academy jest E100 – międzynarodowy dostawca usług biznesowych dla firm transportowych. Szeroki pakiet usług dla przewoźników obejmuje przede wszystkim karty paliwowe, opłaty drogowe (multiurządzenia), zwrot VAT i akcyzy oraz faktoring.  Więcej informacji na temat oferty można uzyskać wypełniając formularz kontaktowy TUTAJ.

Zapraszamy 31 sierpnia 2023 (czwartek), godzina 11:00! Zapisy na bezpłatny webinar:  Zmiany w prawie dotyczące ustawy o delegowaniu kierowców w transporcie drogowym