OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 7 Marzec, 2018

Zakaz ruchu pustych ciężarówek przy bardzo silnym wietrze – Holandia uznała tę propozycję za przesadną

Nie będzie zakazu ruchu pustych ciężarówek przy bardzo silnym wietrze – taką decyzję podjął holenderski rząd, w odniesieniu do wydarzeń z połowy stycznia.

Przypomnijmy, że 18 stycznia 2018 roku orkan Friederike przewrócił w Holandii kilkadziesiąt pojazdów. Były to głównie puste ciężarówki, w tym liczne zestawy przestrzenne. Biorąc pod uwagę ekstremalne warunki pogodowe, maszyny te w ogóle nie powinny były wyjeżdżać na drogi. Dlatego też w holenderskiej branży zaczęto mówić o zakazie ruchu pustych ciężarówek po ogłoszeniu pogodowego “kodu czerwonego”.

Za wprowadzeniem zakazu opowiedziała się duża grupa kierowców. Innego zdania była holenderska organizacja przewoźników, chcąca pozostawić w kwestiach pogodowych wolny wybór. A co ostatecznie wybrał tamtejszy rząd?

Według ministerstwa odpowiedzialnego za ruch drogowy, wprowadzenie zakazu ruchu pustych ciężarówek przy bardzo silnym wietrze byłoby przesadnie restrykcyjne. Dopilnowanie zakazu byłoby też bardzo trudne, wymagając masowych kontroli pod względem obecności ładunku. Trzecia sprawa to zasięg potencjalnych zakazów – trudno byłoby coś takiego określić, z uwagi na zmienność warunków pogodowych i duże zależności regionalne.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. Anaheim napisał(a):

  Co za brednie. Dlaczego zakaz wiążą z kontrolami. Wystarczą wysokie kary za przewrocenie ciezarowki bez ładunku badz z lekkim przez wiatr, tak jak to ma miejsce w Wyoming.

 2. xxx napisał(a):

  A może trzeba zacząć coś od kierowcy wymagać. Chyba bo to jest w tym aucie, żeby ocenić sytuacje i czy może pojechać.

  • toledo1113 napisał(a):

   kierowca czasami ma tyle do gadania… mowisz, nie da sie bo snieg, wiatr, wichury…. ale sprobuj,bo ładunek, bo czas bo kary, i tak probujesz i łancuchy zakładasz, wku..wiasz sie i dupa wychodzi… a jak cos sie stanie to oczywiscie “ty jestes kierowcą, ja tylko zaproponowałem/am,odwracanie kota ogonem itp,eh.. wiemy jak jest, skąd wogole przyszło ci do głowy cos takiego -“ze moze trzeba zacząć coś od kierowcy wymagać”?? uwierz mi-jak cos sie dzieje to własnie najbardziej kierowcy sa pod presja i zestresowani

  • SYSTANE napisał(a):

   A jak kierowca jest typu: sefie koło odpadło – jechać dalej ???

 3. Pz napisał(a):

  We Francji wystarczy prognoza zapowiadająca 3cm śniegu aby wstrzymać ruch ciężarówek 🙂

 4. Patryk napisał(a):

  Rozwiązanie łatwe proste jest takie, żeby to ubezpieczalnie w pewnym stopniu regulowały tą kwestie, kierowca położył zestaw z powodu złych warunków?? Mógł stanąć i przeczekać, a mimo to sie cisnął?? To tylko 50% odszkodowania, w skrajnych przypadkach brak wypłaty odszkodowania i tyle…

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.