Zadaszony parking dla ciężarówek przy autostradzie we Francji – poprawi komfort oraz bezpieczeństwo

Wśród wielu kierowców jazda do Francji wzbudza bardzo negatywne uczucia. Trzeba jednak Francuzom przyznać, że ich infrastruktura potrafi przyjemnie zaskoczyć. Świetny przykładem może być parking przy autostradzie A9, którego zdjęcia przesłał Czytelnik Maciej.

Ten naprawdę spory plac, mieszczący około 150 ciężarówek, dysponuje zadaszeniem nad wszystkimi rzędami do postoju. Przykryte zostały także miejsca relaksu, ze stolikami i ławkami dla kierowców. Wypoczywać można więc niezależnie od warunków pogodowych.

Jak twierdzi Maciej, zadaszenie doskonale sprawdziło się w czasie upałów. Ciężarówki zostały bowiem osłonięte od słońca, w mniejszym zakresie się nagrzewając. Jednocześnie zadaszenie ma co najmniej 5 metrów wysokości, więc nie trzeba martwić się o przepływ powietrza.

Lokalizacja na mapie:

Łatwo się też domyślać, że zadaszenie będzie spełniało istotną rolę zimą. Wówczas nie tylko zwiększy komfort wypoczynku kierowców, ale też uchroni naczepy przed opadami śniegu. To natomiast częściowo rozwiąże problem lodu spadającego na drogi.

Opisywany parking znajduje się pod miejscowością Vendres, kod pocztowy 34350przy zjeździe nr 36, prowadzącym z autostrady A9 na drogę D64. Jest to parking płatny, a opłatę można uiścić przy pomocy autostradowego czytnika lub popularnych kart paliwowych.

Poza zadaszeniem, na placu znajdziemy także restaurację, dostęp do bezprzewodowego internetu, dziewięć toalet, prysznice, pralnię, monitoring, ogrodzenie, a nawet wypożyczalnię rowerów. Mówiąc więc krótko, właśnie tak powinny wygląd miejsca do dłuższego postoju.