Zabudowy i kabiny sypialna na nowe Renault Master, czyli lekki kontener, skrzynia i kabina od Pony Auto

Większość z Was jest już zapewne po lekturze testu nowego Renault Master 165 DCi, który czeka TUTAJ. W wersji z dwiema turbinami „Masterka” ma spore szanse powtórzyć polski sukces rynkowy poprzednika, więc już wkrótce zapewne zaroi się od niej na drogach. Oczywiście sporo będzie tutaj egzemplarzy długodystansowych, posiadających na ramie zabudowę na kilka europalet, a także noszących na dachu tzw. „kurnik”. Jaka konkretnie zabudowa może to być, a także jaka kabina sypialna? Odpowiedź na to pytanie będzie można znaleźć w tym artykule sponsorowanym przez firmę Pony Auto Polska. Tak się bowiem składa, że przedsiębiorstwo to ma w swojej ofercie wyjątkowo interesujące kontenery do Renault Master, lekkie zabudowy skrzyniowe, a także aż trzy rozmiary kabin sypialnych. I wszystkie te trzy produkty firma Pony Auto Polska chciałaby Wam teraz zaprezentować.

Artykuł będzie miał konwencję pytań i odpowiedzi. Najpierw będziecie mogli przeczytać na temat super lekkiego kontenera, następnie pojawi się temat kabiny sypialnej, a na koniec przejdziemy do zabudowy skrzyniowej. Zapraszam do lektury!

???????????????????????????????renault_master_kontener_5renault_master_kontener_pony_1 renault_master_kontener_pony_4

SUPER LEKKI KONTENER Z WIDNĄ I MASĄ WŁASNĄ 656 KG

1. Zacznijmy od rzeczy najważniejszej, czyli masy własnej nowego kontenera. Ile waży nowa konstrukcja Pony Auto Polska?

W wersji mieszczącej 8 europalet (4200x2150x2200 mm) nowa zabudowa waży zaledwie 656 kg i to już w zamontowaną windą, kabiną sypialną typu Adapt, ogrzewaniem postojowym Eberspaecher, pojemnikiem na wodę i osłonami przeciwnajazdowymi. W przypadku Renault Master oznacza to więc ładowność na poziomie aż 1150 kg! Mowa tutaj o wartości wymierzonej bez kierowcy i paliwa.

W wersji mieszczącej 10 europalet (4810x2150x2200 mm) ten sam kontener, z takim samym wyposażeniem, waży 736 kg. W tym przypadku  Mastera ładowność może więc wynosić równie świetne 1074 kg.

2. Z czego wykonany jest ten super lekki kontener, a także z jaką windą mamy tutaj do czynienia?

Przy konstruowaniu kontenera szeroko stosowano aluminium, wykorzystując je do budowy samego nadwozia, ramy pośredniej, a także windy. Z drugiej jednak strony mamy tutaj mocne ściany z wielowarstwowych paneli i wysokiej jakości laminatu wzmocnionego włóknem szklanym z zastosowaniem żywicy poliestrowej. Całość dała bardzo lekkie, ale też wytrzymałe połączenie.

Winda jest konstrukcją firmy Dhollandia i może mieć udźwig 500 lub 750 kg. Platforma windy jest aluminiowa i w zależności od udźwigu ma długość 1200 lub 1600 mm. Mowa tutaj o zintegrowanej z kontenerem konstrukcji kolumnowej , czyli podnoszonej na lekkich siłownikach hydraulicznych, pełniącej jednocześnie funkcję tylnej klapy.

3. W jakich pracach sprawdzi się tego typu konstrukcja?

Taki lekki kontener jest konstrukcją bardzo uniwersalną i może znaleźć zastosowanie w różnych branżach. Będzie to zarówno transport długodystansowy, jak i branża pocztowa, kurierska, komunalna, spożywcza, czy meblowa. Istotną zaletą kontenera jest możliwość łatwego umieszczenia reklamy na jego gładkich ścianach, co jest nie bez znaczenia dla wielu klientów z wymienionych powyżej sektorów.

4. Skoro już jesteśmy w temacie reklamy na ścianach – co znajdziemy na liście wyposażenia dodatkowego nowego kontenera?

Zamówić można na przykład boczne drzwi do kontenera, listwę naścienną z otworami do mocowania drążków rozporowych, wyłożenie podłogi blachą lub wykładziną przeciwpoślizgową, dach z panelu izolowanego, poduszki powietrzne na tylną oś, agregat chłodniczy, a także oczywiście wspominaną powyżej reklamę na nadwoziu.

5. Jak taki kontener wypada cenowo w porównaniu z zabudową plandekową – jest drożej? Ile otrzymujemy gwarancji?

Oczywiście jest drożej, gdyż mamy tutaj do czynienia z windą. Co ważne, w cenie zawarta jest też procedura zarejestrowania tego ostatniego urządzenia w Urzędzie Dozoru Technicznego. Na każdą zabudowę Pony Auto Polska udzielana jest 3-letnia gwarancja.

6. Ile będzie trwała realizacja zamówienia w przypadku zamówienia kontenera na nowe Renault Master, a także kabiny sypialnej?

Zabudowanie podwozia kontenerem w Pony Auto Polska wraz z całym osprzętem oraz kabiną sypialną to od momentu złożenia zamówienia około 5-6 tygodni. Spora część tego czasu przypada na oczekiwanie na dostarczenie windy przez producenta. Dla porównania na zabudowę plandekową czeka się dwa tygodnie.


kabina_pony_adapt_renault_master_1 kabina_pony_adapt_renault_master_2??????????????????????????????????????????????????????????????

KABINA SYPIALNA PONY ADAPT

1. Co konkretnie Pony Auto Polska może zaoferować w kwestii kabin sypialnych do modelu Master?

Oferta opiera się tutaj na kabinie Pony Adapt. Jest to bardzo ładna i aerodynamiczna konstrukcja w kształcie typowego „kurnika”, która wyróżnia się możliwością zamówienia jej w aż trzech dopasowanych do zabudów wysokościach. Każda z wersji ma długość 2100 mm oraz szerokość 1160 mm, natomiast wysokość może wynosić 730, 850 lub 1000 mm. Masa własna waha się między 65 a 70 kg.

2. Co znajdziemy na wyposażeniu takiej kabiny?

W standardzie otrzymujemy bardzo dobrą jakość wykonania, a także dwa boczne okna, izolację termiczną połączoną z welurową tapicerką i wykończonym welurem materacem, lampkę wewnętrzną, a także zainstalowaną na kabinie antenę radiową. Za dopłatą możemy sobie jeszcze zamówić system rozprowadzenia ciepłego powietrza z ogrzewania, a także lakier metalik oraz owiewki boczne.

3. Ile to kosztuje?

Koszt kabiny typu Adapt to 5200 zł, 250 zł dopłacimy za owiewki, zaś 400 zł kosztuje montaż.


renault_master_skrzynia_2renault_master_skrzynia_5
renault_master_skrzynia_1
renault_master_skrzynia_4 - Kopia

ZABUDOWA SKRZYNIOWA PONY AUTO POLSKA

1. Tutaj nie zaczniemy od masy własnej, lecz od opisu całej konstrukcji. Z czego zbudowana jest „skrzynia” firmy Pony Auto Polska i co znajduje się na wyposażeniu?

Zabudowa z plandeką również posiada wiele elementów wykonanych z aluminium, w tym m.in. ramę pośrednią, obrzeże z wpustem do mocowania adapterów pasów ładunkowych, kłonice przednie i tylne anodowane, ramkę górną i rurki dachowe. Aluminiowe są też burty o wysokości 400 mm, oczywiście demontowane i stojące w towarzystwie aluminiowych desek osłonowych. Na burcie tylnej czeka składany stopień wejściowy.

Podłoga zabudowy wykonana jest ze sklejki antypoślizgowej, natomiast plandeka ma wyposażenie „celne” i linkę zabezpieczającą. Odnośnie plandeki trzeba jeszcze zaznaczyć standardową technologię Lawick, która oznaczenie zabezpieczenie przed wnikaniem wody w tkaninę bazową i zapobiega rozwojowi pleśni wewnątrz tkaniny. Pod tą plandeką czeka natomiast stelaż, który jest podnoszony przy wykorzystaniu siłowników pneumatycznych. Jego podniesienie jest czynnością na tyle łatwą, że bez większego wysiłku zrobi to jedna osoba.

2. Ile waży taka konstrukcja

Po raz kolejny wagę podamy na przykładzie Renault Master z kabiną sypialną Adapt, ogrzewaniem postojowym Eberspaecher, skrzynką narzędziową, pojemnikiem na wodę, lecz bez paliwa i kierowcy. W wersji na 8 europalet (4200x2200x2200 mm) masa zabudowy wynosi 496 kg, czyli ładowność pojazdu to 1250 kg.

W wersji na 10 europalet (4850x2200x2200 mm) masa własna zabudowy to 610 kg, natomiast ładowność 1196 kg.


Więcej informacji na temat wszystkich powyższych produktów można znaleźć na stronie internetowej Pony Auto Polska, która otworzy się po kliknięciu na poniższe logo:

Logo Ponu Auto Polska KRÓTKIE

Pony Auto Polska posiada homologacje i umowy o współpracy z następującymi firmami:

  • Mercedes-Benz Polska
  • DAF Trucks Polska,
  • MAN Truck and Bus Polska
  • Renault Polska
  • Renault Trucks Polska
  • Volkswagen AG
  • Iveco
  • FIAT