rekrutuj 40ton665
Opublikowane 9 Luty, 2017

Wyeksploatowane Volvo FH12, jadące bez żadnych dokumentów, czyli kontrola zakończona holowaniem

volvo_fh12_witd_wroclaw_stan_techniczny_3

Swego czasu Volvo FH12 pierwszej generacji było prawdziwym królem polskiego rynku samochodów ciężarowych. Dzisiaj natomiast kolejne egzemplarze kończą karierę w stanie skrajnego wyeksploatowania. Dokładnie tak, jak egzemplarz zatrzymany przez WITD Wrocław i opisany w poniższym komunikacie:

W dniu 7 lutego br. na terenie powiatu świdnickiego inspektor z kłodzkiego oddziału dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego wraz z funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali do kontroli pojazd członowy należący do lokalnego przewoźnika.

W trakcie sprawdzenia stanu technicznego pojazdu stwierdzono rażące usterki, w tym m. in. nadmiernie zużyte bieżniki opon oraz uszkodzenia oświetlenia.

Dokonane podczas kontroli ustalenia wskazywały na to, że pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia OC. Kierowca nie okazał dowodów rejestracyjnych pojazdu ani też żadnych innych dokumentów związanych z wykonywaniem przewozu oraz poruszaniem się pojazdu w ruchu drogowym (m. in. dowodu zawarcia lub opłacenia składki za ubezpieczenie OC).

Oględziny zainstalowanego w pojeździe tachografu wykazały, że kierowca nie rejestruje swojej aktywności a samo urządzenie kontrolne jest od dawna użytkowane bez wymaganego sprawdzenia okresowego.

Z powodu stwierdzonych nieprawidłowości wobec przewoźnika wszczęto postępowanie wyjaśniające zaś wobec kierowcy zastosowano postępowanie mandatowe. Z uwagi na zagrażający bezpieczeństwu ruchu drogowego stan techniczny pojazdu oraz brak wymaganych dokumentów uprawniających do używania pojazdu w ruchu drogowym, pojazd usunięto na wyznaczony przez Starostę Świdnickiego parking strzeżony.

volvo_fh12_witd_wroclaw_stan_techniczny_2 volvo_fh12_witd_wroclaw_stan_techniczny_1 volvo_fh12_witd_wroclaw_stan_techniczny_4

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. ręce opadaja napisał(a):

  oto kolejny przodownik Polskiego transportu teraz auto powinno trafic do huty a pieniądze przekazac na dom dziecka

 2. ZAGS napisał(a):

  Koszt parkowania przekroczy wartość pojazdu przed zakończeniem postępowania.

 3. rs7 napisał(a):

  Wbrew pozorom, wlasnie takie dziady maja sie najlepiej!
  Prywatnie maja wyj***** chaty, super wypasione osobowki, kupe kasy na koncie! A skad na to maja? No wlasnie przez takie a nie inne podejscie do tematu! Ty uczciwie zapie*****, placisz za wszystko jak nalezy , a u takiego Dziada jedyny koszt to paliwo….. Szkoda slow!
  Swoja droga i tak dlugo sie uchowal . Teraz powinni mu zliczyc te wszystkie lata nie placenia + kare! i pod most z frajerem!

 4. Damian_NO napisał(a):

  Wielkie mi halo. Nie raz się tak z Rosji wracało…

  • gustav napisał(a):

   a zeby tylko z rosji 🙂 .jakos tak szczegolnie na zniszczone te volvo nie wyglada.te 2 plastyki nad kolem to nie jest jakis gigantyczny wydatek (wygladaja jakby byly zniszczone przez wystrzal ogumienia . kiedys widzialem takie volvo po wystrzale gumy to stopnicy w ogole nie bylo,nadkoli zreszta tez.z boku widac bylo silnik :)po 5 godzinach roboty ni bylo juz znaku

 5. gustav napisał(a):

  za takie volvo araby by mu zaplacili tyle ,ze starczylo by na premium e5

Odpowiedz