Woził smalec i myślał, że normy czasu pracy go nie obowiązują – nawet nie próbował fałszować zapisów

smalec_bez_tachografu_3

Kierowca tego Volva FH12 był podobno przekonany, że przy transporcie artykułów spożywczych normy czasu pracy nie obowiązują. Strach więc pomyśleć co by było w sytuacji, gdyby ktoś wysłał go z żywnością na trasy między Hiszpanią a Polską 😉

O tym szczególnym przypadku niedoinformowania opowiada komunikat WITD w Poznaniu, zamieszczony poniżej:

16 stycznia 2018 roku inspektorzy z oddziału leszczyńskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu przeprowadzali kontrole w Dolsku na drodze wojewódzkiej nr 434. Jak się okazało zatrzymany kierowca, nie tak jak w większości przypadków, nie próbował niczego ukrywać.

Sprawdzenie zaledwie dwóch dni jego pracy wykazało, że aż dwukrotnie przekroczył dopuszczalny czas prowadzenia pojazdu bez przerwy. Jechał 10 godzin i 15 minut bez dziennego odpoczynku, który skracał dwa razy. Inspektorzy wszczęli postępowanie administracyjne wobec polskiego przewoźnika, któremu grozi kara 3,2 tysiąca złotych.

Kierowca został ukarany mandatem karnym, przy czym tłumaczył, że zgodnie z zaleceniem przedsiębiorcy, myślał, ze w wypadku przewozu artykułów spożywczych czas pracy go nie obowiązuje.

smalec_bez_tachografu_2 smalec_bez_tachografu_1