OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 16 Czerwiec, 2014

WITD Białystok: Przewóz kabin samochodów dostawczych to przewóz odpadów

Muszę przyznać, że poniższy komunikat WITD w Białymstoku bardzo mnie zaskoczył. Nie zdawałem sobie bowiem sprawy, że przewożenie uciętych kabin samochodów dostawczych może zostać sklasyfikowane jako… transport odpadów, który wymaga specjalnego zezwolenia. Idąc tym tropem, połowa lawet wjeżdżających do Polski z używanymi samochodami powinna być sklasyfikowana jako pojazdy przewożące odpady. Jak bowiem inaczej nazwać uszkodzonego “trupa”, któremu ktoś zaraz wytnie DPF, cofnie licznik, wymieni kierownicę na mniej zniszczoną i zrobi szybki remont?

Zapraszam do lektury:

W dniu 11 czerwca 2014 r. na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Przewalanka inspektorzy z Podlaskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli zespół pojazdów należący do przewoźnika białoruskiego, którym wykonywany był przewóz drogowy uciętych konstrukcji pojazdów z Niemiec do Białorusi. Kontrolujący wraz z pracownikami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Białymstoku dokonali oględzin ładunku stwierdzając, że przewożone elementy pojazdów wraz silnikami zawierającymi płyny eksploatacyjne, filtry olejowe, akumulatory, skrzynie biegów i inne wypełniają obowiązującą definicję odpadu zawartą w art. 3 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r.

Kierowca nie okazał wymaganego przy takim przewozie zezwolenia w związku z czym kontrolowany pojazd został unieruchomiony na parkingu strzeżonym. Za stwierdzone naruszenia zostało wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną 7000 zł. O nielegalnym przewozie drogowym odpadów tranzytem przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bez wymaganego zezwolenia został powiadomiony Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie.

witd_bialystok_kabiny_samochodow_odpady

Źródło: WITD Białystok

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. Piotr napisał(a):

  WIOŚ był na wspólnej kontroli to i tak wyszło 😉
  W sumie za przewóz odpadu w myśl tego komunikatu można by uznać każdy pojazd na lawecie, też nie spuszczono mu płynów eksploatacyjnych…

 2. Hrumo napisał(a):

  Nie zgodzę się Piotrze. Ale fakt, że idąc tym tropem przewożenie pojazdów bez jakichś istotnych części to przewożenie odpadów.

 3. Chmielek napisał(a):

  Boże dziekuje Ci ze dałes mi rozum by wyjechać z tego chorego kraju… Jak to czytam to nie wróże dobrze polskiemu transportowi… Te złodzieje wykończa przewoźnika chocby nie wiem jak był bogaty

 4. Mali141 napisał(a):

  Odróżnijmy dwie kwestie. Pojazd ma aktualny numer VIN i komplet dokumentów. A te samochody zapewne dawno zostały formalnie zezłomowane i w takim przypadku można je uznać za odpady, bo częściami zamiennymi w tej formie również nie są.

 5. Łukaszmechanik napisał(a):

  W sumie to nie polskie laweta to nie ubolewam. BAG, vosa… oni trzepią tylko obcokrajowców, itd jest nadgorliwe trzepią wszystkich….

  NADGORLIWOŚĆ GORSZA OD FASZYZMU !!

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.