OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 20 Grudzień, 2017

UPS zamówił 125 ciężarówek marki Tesla – kurierski gigant wydał 2,5 mln dolarów na przedpłaty

tesla_z_naczepa

Kolejny rekord został pobity. Po tym jak Pepsi złożyło zamówienie na dokładnie 100 ciężarówek marki Tesla, firma kurierska UPS pochwaliła się zamówieniem na aż 125 egzemplarzy.

Elektryczne ciężarówki UPS będą pracowały w Stanach Zjednoczonych, wożąc przesyłki na stałych trasach. Jak podają amerykańskie media, UPS dał 20 tys. dolarów przedpłaty za każdy z egzemplarzy. Łącznie dało to więc 2,5 mln dolarów, które na pewno przydadzą się Tesli przy rozkręcaniu produkcji. Ponadto tak duże znaczenie ma oczywiście znaczenie wizerunkowe. Tesla liczy, że zachęci ono kolejnych chętnych, w tym przede wszystkim przewoźników.

Czego Tesli najbardziej brakuje, to dużych klientów z branży typowo transportowej. Z dotychczas zamówionych egzemplarzy, łącznie już 381, niemal wszystkie trafią do firm o innym profilu działalności. 100 sztuk wziął producent napojów oraz przekąsek, 40 będzie jeździło dla producenta piwa, a kolejne 135 egzemplarzy popracuje dla gigantów branży kurierskiej.

Pełen cennik Tesli Semi znajdziecie tutaj.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 4 komentarzy

  1. Ta Tesla Semi to bardziej do dystrybucji się nadaje (zasięg, brak sleepera), więc firmy trudniące się w długich trasach raczej nie będą zainteresowane.

  2. kurier UPS napisał(a):

    W stanach Tesla a w PL chińskie opony zimowe i praca od 7 do 20 🙂

  3. Stefan napisał(a):

    Sprawa czysto polityczno- propagandowa typu misja appolo Amerykanie na księżycu !! Wracając do sprawy przez kilka tygodni firma :: Ryder;; która trudni się wynajmem ciężarówek wypożyczeniem naczep itd:itp; dostała od tesli pojazd : Tesla Semi ; który miał w założeniu pokonywanic 500 mil jak się okazało w testach pojazd przejeżdżał max 200-300 mil w rożnej konfiguracji , firma po testach oddała pojazd a w oficjalnym komunikacje stwierdzili bardzo lakonicznie !! Koniec negocjacji o ewentualnym zamówieniu na tego typu pojazdy ! I to wszystko pewnie cos nie spełniało pokładanych nadziei .

  4. raptownywaldek napisał(a):

    Skoro zasięg był jaki byl to moze warto sie nauczyć elektrycznym wozidłem jeżdzić.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.