Unia Europejska zaprowadzi „wielką siódemkę” przed sąd – producenci ciężarówek mieli działać w zmowie!

Jak podaje agencja prasowa Bloomberg, bazując na anonimowym źródle, Komisja Europejska zamierza w przyszłym miesiącu oficjalnie zaskarżyć sześciu producentów ciężarówek. DAF, Renault Trucks, MAN, Scania, Daimler Trucks oraz Iveco miałyby zostać oskarżone o działanie w zmowie, czyli praktykę oczywiście surowo zabronioną, powszechnie zwaną kartelem. Cała sprawa może zakończyć się ogromnymi karami. Dla przykładu, kilka miesięcy temu dwóch europejskich oraz czterech japońskich producentów łożysk otrzymało kary opiewające na łącznie 950 ciezarowki_wielka_siodemkamilionów euro, właśnie za formowanie takiego zabronionego kartelu.

Unia Europejska już od trzech lat prześwietla sektor motoryzacyjny, w tym także branżę samochodów ciężarowych. Wykrycie zmowy producentów najcięższych pojazdów miałoby być efektem właśnie tej akcji. Jak na razie żadne szczegóły dotyczące sprawy nie są znane. Wszystko wyjdzie zapewne na jaw w ciągu najbliższych tygodni.

Jak na razie komentarz w sprawie wyraziło wyłącznie Volvo jako właściciel Renault Trucks. Brzmiało to tak: „sprawa jest badana, czekamy na rezultaty”.

Źródło: Transport-Online.nl