OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 26 Sierpień, 2014

Układ dwóch skrętnych osi X-Streering może masowo trafić do naczep, czyli sprzedaż belgijskiego patentu

Jakiś czas temu firma Renders, belgijski producent naczep i przyczep, opatentowała układ sterowania osi X-Steering. Dzięki niemu naczepa mogła mieć skrętne aż dwie osie, pierwszą i ostatnią, zachowując przy tym pełną funkcjonalność. Nie dość, że wyposażony w ten system pojazd nie zachodził na zakrętach, to jeszcze gwarantował świetne rozłożenie masy, ograniczał siły obciążające siodło, świetnie skręcał, a także gwarantował dobrą stabilność. Problem jednak w tym, że był to patent, więc X-Steering mógł cieszyć tylko posiadaczy naczep Renders. Teraz sytuacja ta ulegnie jednak zmianie.

Patent na X-Steering został sprzedany firmie X-Drive, która zamierza dostarczać układ skrętnych osi wszystkim chętnym producentom naczep. Co więcej, X-Drive nieco dopracował całą konstrukcję, dzięki czemu ma ona jeszcze lepiej sprawdzać się w codziennym użytkowaniu. Wszystko to ma umożliwić wyraźne ograniczenie zużycie paliwa, dzięki któremu zakup droższej naczepy zwróci się nawet po dwóch latach. Ma być to możliwe szczególnie w przypadku pojazdów, które nawet kilka razy dziennie muszą ustawiać się pod rampami, czy kręcić się po miejskich drogach.

Na razie nie wiadomo, który producent naczep zdecyduje się na montowanie skrętnego układu do swoich pojazdów. Sporo może wyjaśnić się po wrześniowych targach IAA w Hannoverze, gdzie X-Drive będzie oczywiście miało swoje stoisko.

Poniżej przykład naczepy podkontenerowej firmy Renders z układem X-Steering:

renders_x_steering_x_drive.gif

Ten wpis ma 0 komentarzy

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.