Tworząca mapę snu maska NeuroOn – dzięki niej wyśpisz się nawet w transporcie kontenerów!

Jak powszechnie wiadomo, są gałęzie transportu, w których przepisy czasu pracy traktowane są raczej jako sugestia, a średnia prędkość po przeliczeniu danych z tachografu wynosi nawet 130 km/h. Tym bardziej powinniśmy sie więc cieszyć, że polskim inżynierom udało się opracować sposób na związany z powyższymi procederami niedobór snu wśród kierowców.

Na Kickstarterze, czyli platformie, na której można zaprezentować swój pomysł na biznes i czekać na pieniądze od ewentualnych inwestorów, rekordy popularności bije polski wynalazek o nazwie NeuroOn – specjalna maska, dzięki której po nawet 2-3 godzinach snu można czuć się w pełni wyspanym. Cudowne działanie maski ma kryć się w tworzeniu dokładnej mapie naszego snu w oparciu o ruchy gałek ocznych, mięśni twarzy, czy nawet analizę fal mózgowych.

fot. kickstarter.com
foto: kickstarter.com

Projektanci NeuroOn już zabrali kwotę, która powinna wystarczyć do rozkręcenia produkcji, a jeden egzemplarz maski został przekazany nawet samemu prezydentowi Komorowskiemu. Nadal nie ma jednak dokładniejszych informacji na temat wprowadzenia urządzenia do masowej sprzedaży. Szkoda, bo ja mam już pomysł ma marketing – wprowadzenie wersji specjalnej, w której maskę sprzedawałoby się w zestawie z magnesem.