System oceny firm z punktu widzenia kierowców – niemiecki sposób na większą atrakcyjność branży

kierowca_ciezarowki_kabina

Mijają kolejne lata, a Niemcy nadal nie mają pomysłu skąd wziąć młodych kierowców ciężarówek (poza absurdalnym pomysłem Angeli Merkel z Syryjczykami, opisywanym TUTAJ). Biorąc pod uwagę średnią wieku obecnych kierowców, wylicza się, że już w 2022 roku na rynku pracy zabraknie ponad 120 tys. osób z zawodowym prawem jazdy. Jednocześnie młodzi ludzie nie garną się do tego zawodu, będąc odrzucanym przez niezbyt atrakcyjne warunki.

I właśnie w związku z tym ostatnim zjawiskiem powstaje teraz akcja FairTruck. W jej ramach chce się pozytywnie wpływać na warunki pracy w branży, promując przy tym solidnych pracodawców. Organizatorem całego projektu jest kilka firm z branży logistycznej, władze Hamburga, a także wybrane sieci marketów. Wspólnie przygotowują one system oceny pracodawców, bazujący na specjalnej aplikacji dla uprzednio zarejestrowanych kierowców. W jego ramach drogowi zawodowcy mają oceniać między innymi terminowość wysokość wypłat, czy też kwestię zaplecza socjalnego. Wszystko zaś po to, żeby mobilizować przedsiębiorców do poprawiania warunków pracy i czynienia zawodu kierowcy bardziej atrakcyjnym.

Kierowcy pracujący w Niemczech, a zakładam że takich wśród Was nie brakuje, mogą przyłączać się do akcji TUTAJ. Cała internetowa jest naturalnie w języku niemieckim. Samą aplikację pobierzecie TUTAJ (Android) lub TUTAJ (Apple).