STS odnawia flotę autotransporterów, więc łącznie 200 egzemplarzy Actrosa 1936 pojedzie do Swarzędza

mercedes_actros_mp4_sts_eurolohr_1

50 nowych ciągników siodłowych Mercedes-Benz rozpoczyna właśnie pracę pod szyldem swarzędzkiej firmy STS, zaś kolejne 150 egzemplarzy takich maszyn jest już w przygotowaniu. Tym samym ten największy w Polsce dystrybutor samochodów osobowych rozpoczął modernizację swojej floty, liczącej 250 jednostek i będącej jednym z już naprawdę nielicznych dużych parków maszyn przewidujących Mercedesy typu SK.

Dostawa 200 nowych Actrosów 1836 LSnRA dla firmy STS to największa jednorazowa umowa zawarta przez dealera MB Poznań. Ciągniki zostaną dostarczone w latach 2015-2016, będąc wyposażonym w specjalne kabiny przystosowane do zabudowy jako autotransportery, a także oczywiście w przystawkę mocy i pompę hydrauliczną do sterowania zabudową. Co ciekawe, tych zabudów będą tutaj dwa rodzaje – spośród pierwszych 50 egzemplarzy przekazanych firmie 12 marca, 30 będzie miało przełożone zabudowy ze starszych pojazdów, zaś pozostałe 20 otrzyma konstrukcje fabrycznie nowe, Eurolohr 2.53 W-XS. Zostaną one zamontowane na ciężarówkach aż we Francji, zaś ich wyróżnik to górne pokłady poruszające się w układzie nożycowym, a nie na sztywnych słupach, co umożliwia wjeżdżanie na górny pokład większymi i szerszymi samochodami.

Dwa będą też łóżka w kabinach, pomimo zastosowania tutaj konstrukcji o bardzo niskim dachu. Jak tłumaczą przedstawiciele firmy: Dzięki temu możemy na długie trasy wysyłać załogi w obsadzie dwuosobowej. Taki samochód może zrobić nawet 22 tys. km miesięcznie, a przy jednym kierowcy około 14 tys. W tym wypadku dodatkowe łóżko podnosi możliwości przewozowe takiego zestawu o 70-80 proc.

Co ciekawe, w 2014 r. firma zakupiła 30 ciągników siodłowych Euro 6 marki Scania, będących sporą nowością w jej parku maszyn, ale ostatecznie zarząd zdecydował, że odnowiona flota STS będzie bazowała przede wszystkim na Mercedesach. Dlaczego? Swarzędzka firma miała okazję testować Actrosy Euro 6 i wykazały się one oszczędnościami paliwa na poziomie aż 15 procent.

mercedes_actros_mp4_sts_eurolohr_2