OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 11 Wrzesień, 2018

Star 266c Unistar do samodzielnego złożenia – Resin Labor przygotowało wyjątkowy model

Star 266c Unistar to ciężarówka prawdziwie unikalna. Pojazd ten został stworzony specjalnie z myślą o rajdzie Paryż-Dakar, mając wystartować w nim w 1989 roku. A jednak, do startu tego nigdy nie doszło, jako że niespodziewanie zmieniły się przepisy.

Co wyróżniało Unistara na tle samochodów seryjnych? Był to przede wszystkim napęd 4×4, z zaledwie dwiema osiami. Ciężarówka otrzymała też aerodynamiczne nadwozie, wzmocniony silnik oraz malowanie mówiące o 40-leciu marki Star.

Niestety, do dzisiaj nie zachował się żaden oryginalny egzemplarz modelu 266c Unistar. Wszystkie pojazdy zostały zniszczone, zanim jeszcze mogły stać się pojazdami kultowymi. Są jednak dwa pocieszenia.

Po pierwsze, Star 266c Unistar doczekał się profesjonalnej repliki, przygotowanej przez samego kierowcę rajdowych Starów. Pojazd ten szerzej prezentowałem tutaj. Po drugie zaś, firma Resin Labor właśnie przygotowała model Unistara, wprowadzając go do oficjalnej sprzedaży. Pojawiła się więc okazja, by mieć ten wyjątkowy pojazd także u siebie w domu.

Co typowe dla modeli Resin Labor, wykonano je w niemałej skali 1:43. Miniatura Unistara ma więc dobre kilkanaście centymetrów. Zauważalna jest też doskonała dbałość o szczegóły, połączona z dołączanym do zestawu oklejeniem. To ostatnie, niczym w oryginale, promuje 40-lecie starachowickiego producenta.

Trzeba też zaznaczyć, że modele Resin Labor wykonane są z żywicy i przeznaczone do samodzielnego montażu oraz malowania. Niemniej da się też otrzymać model w pełni złożony i pomalowany, składając w tym celu specjalne, dodatkowo płatne zamówienie.


Koszt opisywanego modelu to 150 złotych, a wszyscy zainteresowani mogą składać zamówienia przez stronę na Facebooku, dostępną tutaj. A jeśli ktoś nie ma Facebooka, niech skontaktuje się ze mną, a ja pomogę załatwić sprawę

O innych modelach Resin Labor pisałem tutaj. Dodam też, że w ostatnim czasie firma wprowadziła do oferty miniaturę Lublina z początku produkcji oraz Jelcza 317. Oba pojazdy będziecie mogli zobaczyć pod tekstem.


Model Stara 266c Unistar, po złożeniu, przed malowaniem:

Wspomniany Lublin oraz Jelcz 317:

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. Hrumol napisał(a):

  “Był to przede wszystkim napęd 4×4, z zaledwie dwiema osiami.” – to chyba normalne, że pojazd 4×4 nie ma trzech osi. 😛 (Może: Był to przede wszystkim napęd 4×4 i zaledwie dwie osie.?)

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   Proponuję przyjrzeć się każdemu innemu Starowi 266, żeby zrozumieć co miałem na myśli 😛

   • Hrumol napisał(a):

    Wiem co miałeś na myśli: że inne Stary 266 są trzyosiowe, ale tak czy siak zabawnie brzmi: “4×4, z zaledwie dwiema osiami”. Jakbyś napisał 6×4 z zaledwie trzema osiami brzmiałoby tak samo zabawnie. No a ile maja mieć? Te oznaczenia (6×2, 4×4, 8×4 itd.) przecież od razu sugerują ile wóz ma kół. Tak więc rozumiem zamysł ,by pokazać, iż ten Star był tylko dwuosiowy (co chyba dość normalne na Dakarze), w przeciwieństwie do cywilnych, będących pojazdami trzyosiowymi, niemniej jednak zdanie sformułowane jest nieco niefortunnie – taki pleonazm trochę wyszedł.

    • Hrumol napisał(a):

     Można by też napisać: “Co wyróżniało Unistara na tle samochód seryjnych?” Był to przede wszystkim napęd na wszystkie koła z zaledwie dwiema osiami.

     Może to by była najlepsza opcja, żeby to nie brzmiało tak niedorzecznie. Tak się czepiam słów, a to nie skończyłem studia humanistyczne.

 2. driver napisał(a):

  Fajnie że powstają modele jelczy ,starów w większej skali niż tylko w 1/87 i są ładnie wykonane,może Resin Labor skusi się kiedyś na wypuszczenie modelu flagowego jelcza czyli 424 c maxi lub steyra 19 s 39 myślę że było by nimi zainteresowanie wśród modelarzy i kolekcjonerów.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.