Specjalny tablet do obserwowania pracy kierowcy ciężarówki, czyli nowy element szkoleń firmy Scania

scania_tablet_szkola_ekonomicznej_jazdy_1

Przewoźnik decydujący się na wyszkolenie kierowców z ekonomicznej i efektywnej jazdy chyba nikogo dzisiaj dziwi. Usługi tego typu stają się coraz popularniejsze, a poszczególne marki starają się cały czas ulepszać ich program. I tak na przykład Scania opracowała ostatnio specjalny tablet, który może stanowić świetną pomoc dla samych instruktorów.

Mowa tutaj o wytrzymałym urządzeniu, które wyposażono w pogram bezprzewodowo pobierający dane z komputera pojazdu. Dzięki niemu na ekranie tabletu wyświetlają się te same dane, co na desce rozdzielczej ciężarówki, z prędkością i obrotami na czele, które są dodatkowo wzbogacone o kilka szczegółów istotnych dla instruktora. Jest wśród nich m.in. momentalne spalanie, a także informacje dotyczące zmiany biegów.

Instruktor więc siedzieć wygodnie na prawym fotelu i na bieżąco analizować zachowanie kierowcy mając pełny dostęp do informacji. Co więcej, zebrane przez tablet dane formowane są po zakończeniu jazdy w kompletny raport i mogą zostać przesłane e-mailem do kierowcy lub jego pracodawcy.

scania_tablet_szkola_ekonomicznej_jazdy_2