OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 15 Grudzień, 2013

Sisu Polar z nową kabiną i silnikami Euro 6 – podbiegunowy kuzyn Actrosa

Życie Finów naprawdę nie jest proste. Co prawda mają oni bardzo blisko do Świętego Mikołaja i mogą być pewni, że ich listy z prośbami o prezenty zawsze dotrą na czas, lecz żadne to pocieszenie, kiedy żyje się w krainie pełnej śniegu, lasów i mrozu. Funkcjonowanie w takich warunkach to spore wyzwanie, stawiające duże wymagania zarówno przed ludźmi, jak i na przykład przed ciężarówkami. Finowie są do tego jednak świetnie przygotowani – zmarznięty naród skutecznie rozgrzewają świetną wódką, natomiast do pracy w trudnych warunkach wysyłają słynące z wytrzymałości ciężarówki marki Sisu.

sisu_polar_mp3_03

Aktualne Sisu Polar

Sisu Auto, to fiński producent samochodów ciężarowych, który specjalizuje się w budowaniu maszyn do pracy poza utartymi drogami, na przykład w leśnictwie, czy w branży budowlanej. Ponadto z zakładów Sisu wyjeżdża także pełna gama ciężarówek militarnych, stanowiących podstawę taboru fińskiej armii.

sisu_polar_mp3_02

Aktualne Sisu Polar

Oferta cywilnych ciężarówek marki Sisu składa się obecnie z wyłącznie jednego modelu – Polar. Produkowany od 2011 roku pojazd jest wynikiem połączenia sił z Mercedesem, który dostarcza do pojazdu między innymi silniki, skrzynie biegów oraz kabiny. Patrząc na model Polar trudno zresztą nie zauważyć, że zamontowana na fińskiej ramie szoferka pochodzi bezpośrednio z niemieckiego Actrosa MP3. Fińską konstrukcją są za to na przykład mosty oraz rama, czyli elementy bezpośrednio odpowiedzialne za możliwości terenowe pojazdu.

sisu_polar_mp4_04

Nowe Sisu Polar

Teraz trzecia generacja Actrosa znika jednak z oferty Mercedesa i kabiny wykorzystywane dotychczas w Polarze wkrótce przestaną być produkowane. Dlatego też na początku grudnia fiński producent zaprezentował pierwsze zdjęcia nowego modelu Polar, wyposażonego w kabinę rodem z Actrosa MP4 oraz silniki spełniające normy emisji spalin Euro 6. Żadne szczegóły dotyczące nowego pojazdu nie są na razie znane, lecz można się ich spodziewać już wkrótce. Oficjalną premierę nowego modelu Polar zapowiedziano na luty 2014, natomiast produkcja ma się rozpocząć w drugim kwartale 2014 roku.

sisu_polar_mp4_03

Nowe Sisu Polar

Ten wpis ma 0 komentarzy

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.