transfactor3665
Opublikowane 6 Grudzień, 2016

Scania S500 najlepsza w tegorocznej edycji “Testu 1000 punktów”, wyprzedając Volvo, MB oraz DAF-a

nowa_scania_serii_s_r_test_40ton_14

Redakcje aż 28 magazynów branżowych z całej Europy zakończyły prace nad kolejna edycją “Testu 1000 punktów”. W szranki stanęły tutaj cztery ciągniki siodłowe z około 500-konnym silnikami, poddawane bardzo drobiazgowej ocenie. Wszystko zaś w oparciu o jazdy testowe na niemieckiej autostradzie A1, w okolicach miasta Trier.

Jak sama nazwa testu wskazuje, każdy z pojazdów miał szansę zdobyć maksymalnie 1000 punktów, w łącznie sześciu kategoriach. Najlepsza okazała się natomiast Scania S500 Highline, której do tysiąca brakowało mniej niż 60 punktów. Jej wynik to dokładnie 943,1. Drugie w klasyfikacji było Volvo FH 500 Globetrotter XL, mające 934,6 punków, dalej uplasował się Mercedes-Benz 1848 GigaSpace, mający 932,4 punkty, natomiast czwarte miejsce zajął DAF XF 510 Super Space Cab, zdobywszy 912,7 punktów.

W poszczególnych kategoriach ranking wyglądał następująco:

 1. Kabina: Mercedes, Scania, Volvo, DAF
 1. Układ jezdny: Scania, Volvo, DAF, Mercedes
 1. Układ napędowy: Volvo, Scania, DAF, Mercedes
 1. Zużycie paliwa: Mercedes, Scania, DAF, Volvo
 1. Koszty i masa własna: Volvo, Scania, Mercedes, DAF
 1. Bezpieczeństwo: trzy marki ex aequo na 1. miejscu i DAF czwarty
WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 9 komentarzy

 1. dociekliwy napisał(a):

  mozna prosic o bardziej szczegolowe wyniki testu?

 2. Marcin SE napisał(a):

  Można rzec -sukces scani…. Tylko tak naprawdę z jakimi autami scania wygrała o włos….. Z modelami sprzed paru lat 🙂 🙂 Nooo, ale wygrała

 3. fifek napisał(a):

  Jakby na wode jeżdziła to by mogła wygrać, a tak kolejne żelastwo .

 4. arurro napisał(a):

  Tak czytam to zestawienie oraz poprzednie gdzie w tym samym gronie testowali jeszcze Topline i TGX XXL. Co jest najśmieszniejsze. Za każdym razem konkretny model ma inne wymiary kabiny, inna wychodzi pojemność itp. Troszkę staje się to nie obiektywne kiedy raz w teście kabiny w zestawieniu z SSC wygrywa Glob XL a potem w tym samym teście z tym samym konkurentem jest za nim. W ogóle co test to widzę w danych techniczny rosną im lub się kurczą kabiny i jak tutaj maja być obiektywni ?:)

 5. Diabeł napisał(a):

  Te testy to sobie można… poczytać. Robią je specjaliści, którzy znają je z dwudniowej jazdy, i tabelek. Nigdy nie dowiedzą się co za kilka lat w aucie padnie co się urwie. Pomiary robią na swój sposób i w każdym teście są jakieś różnice. I wygrywa ten, w przypadku którego jest parcie żeby wygrał. No bo przecież taki nowy wóz i Volks, tfu! Scania tyle piniendzy wpakowała więc nie może się zacząć od porażki. A Truck Of The Year to jest dopiero śmiech na sali. Osobiście do Scanii nie mam nic.

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   Sam zawsze powtarzam, że testy to artykuły o charakterze rozrywkowym. Można sobie poczytać o samochodzie i zobaczyć jakie ma wnętrze, tyle 🙂

Odpowiedz