Samochód dostawczy wjechał w tłum, kierujący popełnił samobójstwo – to najprawdopodobniej zamach

Aktualizacja: sprawcą zdarzenia okazał się 48-letni Jens R., niemiecki projektant od długiego czasu zmagający się z problemami psychicznymi. Działał on najprawdopodobniej sam. Samochód, którym kierował, to Volkswagen T5 Multivan.


Samochód wjechał w grupę ludzi w centrum niemieckiego miasta Münster. Według informacji z ostatniej chwili, odnotowano co najmniej trzy ofiar śmiertelne i kilkadziesiąt osób rannych, w tym sześć w stanie krytycznym. Niestety, wszystko wskazuje na to, że był to kolejny zamach terrorystyczny.

Jak podają niemieckie media, tragedii dokonano przy użyciu „klein LKW”, czyli małej ciężarówki. Sądząc po zdjęciu, najprawdopodobniej było to Volkswagen Transporter lub inne auto tej wielkości. Co też istotne, po wjechaniu w ludzi oraz staranowaniu restauracyjnego ogródka, kierowca samochodu popełnił samobójstwo. Policja potwierdziła już wersję, według której mężczyzna zabił się przy pomocy broni palnej.

Jak na razie nie podano kim był sprawca i skąd wziął wykorzystany w zdarzeniu samochód. Pojawiły się za to informacje, że wewnątrz auta mogły znajdować się materiały wybuchowe.

Zdjęcie z miejsca zdarzenia: