Pościg za kierowcą ciężarówki, który chciał zadźgać matkę nożem – policja musiała strzelać w opony

Na powyższym filmie możecie zobaczyć fragment pościgu, który miał miejsce dzisiaj w południe, w okolicach Łowicza. Policja musiała przestrzelić koła w ciężarówce, by zatrzymać kierowcę podejrzanego o próbę zabójstwa.

Tragiczne wydarzenia rozpoczęły się w miejscowości Błędów w powiecie łowickim. W czasie kłótni z matką 31-letni mężczyzna sięgnął po nóż, kilkukrotnie dźgając kobietę w klatkę piersiową. Następnie wsiadł w swoją ciężarówkę i odjechał.

Do kobiety wezwano pogotowie ratunkowe i za pośrednictwem helikoptera przetransportowano ją do szpitala. Policja zaczęła natomiast polowanie na ciężarówkę. W tym celu zorganizowano blokadę drogi, chcąc skłonić pojazd do zatrzymania.

Po dotarciu do blokady, ciężarówka staranowała radiowóz i pojechała dalej. Dlatego też policjanci zdecydowali się na użycie broni palnej, oddając strzały w opony. Miało to miejsce w Małszycach koło Łowicza, zostało uwiecznione na powyższym filmie i pozwoliło na skuteczne zatrzymanie pojazdu.

31-latek został naturalnie aresztowany. Okazał się on trzeźwy, ale ma jeszcze zostać przebadany pod kątem obecności narkotyków w organiźmie.