Ponad 15 tys. przebadanych kierowców i koniec akcji na lotnisku w Manston

Można powiedzieć, że Francuzi wymierzyli „idealnie”. Paraliż ruchu przez Kanał La Manche utrzymał się bowiem przez wszystkie dni Bożego Narodzenia. Dzisiaj, 27 grudnia, ruch zaczyna już wracać do normy, a liczba przebadanych kierowców to już ponad 15 tys. osób.

Według ostatnich podawanych wyników, przymusowy test przeszło 15 562 kierowców. Z tego dokładnie 36 otrzymało wynik pozytywny, a więc było zarażonych koronawirusem. Te 36 spędzi teraz 10 dni w angielskim hotelu, w ramach kwarantanny wykonywanej na koszt państwa. Za to pozostałe kilkanaście tysięcy osób pojechało do domów. Dodam też, że te 36 osób stanowi… 0,23 procenta przebadanych.

Lotnisko w Manston oficjalnie przestaje być już parkingiem dla ciężarówek. Żadne nowe pojazdy nie będą tam kierowane, gdyż nie ma ku temu dalszej potrzeby. Choć ruch na autostradzie M20 nadal pozostaje utrudniony, a ciężarówki stoją w pewnych kolejkach.

Wraz z końcówką akcji, swoją pracę w Wielkiej Brytanii kończy też polskie wojsko. Z Polski wyleciał już samolot, który zabierze żołnierzy do domu. Na miejscu odpowiadali oni za wykonanie kilku tysięcy testów, a także pomagali w rozdawaniu żywności dla kierowców.