Na polskich drogach najwięcej jest uderzeń bocznych – dokładniejsze statystyki wypadków z 2017 roku

Portal informacyjny „Interia” zdołał dotrzeć do dokładnych statystyk wypadków z 2017 roku. Poza powszechnie dostępnym liczbami, jak łączna ilość zdarzeń oraz łączna ilość ofiar, można tutaj znaleźć zestaw dokładniejszych, bardzo ciekawych informacji.

Dla przykładu, okazuje się, że aż 71 proc. wypadków ma w Polsce miejsce w terenie zabudowanym. Z drugiej jednak strony, ponad połowę ofiar śmiertelnych odnotowuje się w zdarzeniach poza terenem zabudowanym. Stanowią one dokładnie 56,3 proc. ogółu.

Jaki jest najczęstszy typ zdarzeń? W statystykach dominują wypadki klasyfikowane jako „zderzenie się pojazdów w ruchu”. Stanowią ona 52,8 proc. ogółu, pochłaniając 41,9 proc. ofiar śmiertelnych oraz 58,3 proc. rannych.

Mówiąc jeszcze  bardziej konkretnie, spośród wszystkich „zderzeń pojazdów w ruchu” najwięcej jest uderzeń bocznych. To właśnie w nich ginie 18 proc. ofiar, a 31,4 proc. odnosi obrażenia. Ponadto pasuje to do faktu, że najczęstszym powodem wypadków na polskich drogach jest wymuszenie pierwszeństwa pojazdu.

Więcej statystyk tego typu na łamach „Interii” – tutaj.