OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 11 Listopad, 2015

Polska ciężarówka najechała na Łotwie na grupę 12 rowerzystów, którzy jechali przed autem osobowym

I znowu mamy najechanie na tył z udziałem samochodu ciężarowego, lecz o zupełnie innym charakterze niż wszystkie zdarzenia opisywane przeze mnie dotychczas. 49-letni Polak poruszający się białą Scanią R440 uderzył na Łotwie w tył Opla Vectry, który towarzyszył treningowi 12 młodych kolarzy. W efekcie szare kombi wpadło na rowerzystów, w związku z czym cała grupa, składająca się z osób w wieku od 11 do 16 lat, trafiła do szpitala. W najgorszym stanie jest chłopiec, który jechał jako ostatni, tuż przed Oplem – odniesione przez niego obrażenia były na tyle duże, że lekarze nie wykluczali amputacji nogi. Łatwo sobie wyobrazić jak dużą tragedią taki zabieg byłby dla pasjonata kolarstwa.

Wszystko wydarzyło się 26 października w okolicach Garkalnes. Jak podawały łotewskie media, Polak był kompletnie trzeźwy, a powód najechania na rowerzystów pozostaje nieznany. Jednocześnie warto zaznaczyć, że wypadek wydarzył na dwujezdniowej trasie, gdzie kolarskiego treningu raczej trudno się spodziewać. Oto kilka zdjęć wykonanych na miejscu zdarzenia:

Dziękuję Paweł!

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. Bob napisał(a):

  Jakie ciężarówki są Polskie?

 2. UK driver napisał(a):

  Kolego Filipie, nie masz wiedzy na temat treningów kolarskich. Ja się znam, to się wypowiem: o ile nie jest to autostrada czy droga ekspresowa to takie treningi są jak najbardziej normalne, a nie jakiś wybryk natury. Na takiej drodze trenuje się wytrzymałość – płaska trasa, jednostajne tempo przez długi dystans. Prędkość 30-50 km/h, grupa jest bardzo zwarta, jedzie parami, a za nią wóz techniczny. Każdy klub ma określone trasy na rózne rodzaje treningów. A ja mam wrażenie, że kolejny raz próbujesz “warto zaznaczyć”, jak bardzo rowerzyści/kolarze utrudniają życie prawdziwym królom szos. A wystarczyłoby odłożyć ten telefon i szofer ze Scanii widziałby ich z daleka.

 3. LIJLKJ napisał(a):

  “kompletnie trzeźwy” czy może kompletnie pijany? bo kompletnie do trzeźwy ni jak nie pasuje – może być – CAŁKOWICIE TRZEŹWY albo CAŁKIEM TRZEŹWY

 4. krzyś napisał(a):

  Wszyscy wiemy jak odbywa się jazda na Litwie Łotwie Estonii lewa karta magnesik szajba za okno i dawaj więc myślę ze kierowca po prostu zasnął

 5. kokosowy napisał(a):

  I macie te swoje oglądanie filmów podczas jazdy. Szkoda dzieciaka tylko.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.