Plaga kradzieży kół z samochodów ciężarowych oraz grupa Polaków okradająca w Szwecji naczepę

Finderlohn 1.000€!!! In der Nacht vom 25.04. auf 26.04.2015 wurde von einem unserer LKW der komplette Aluradsatz…

Posted by Maintaler on 26 kwietnia 2015

My tu gadu gadu, a w transporcie jak kradli, tak niestety kradną. Tylko w ostatnich dniach otrzymałem od Was dwie interesujące wiadomości dotyczące kradzieży, z których pierwsza dotyczy popularnego przywłaszczania ładunków, zaś druga to spektakularne okradanie ciężarówek z kół.

Pierwsza historia pochodzi ze Szwecji, z miejscowości Tanum, tuż obok granicy z Norwegią, gdzie wszystko rozegrało się nieopodal budki dla osoby pobierającej opłaty za parking. Kilka dni temu, około godziny 4 nad ranem, osoba ta zadzwoniła na policję z informacją, że grupa sześciu osób wynosi z zaparkowanej naczepy towar. Policja zareagowała niemal natychmiast i sprawców ujęto. Byli to… Polacy. Więcej szczegółów tutaj niestety nie znam, w każdym razie cała szóstka będzie teraz osądzona.

Jeśli zaś chodzi o historię z kołami, to tutaj wszystko rozegrało się w Niemczech. W miniony weekend okradziony został Mercedes-Benz Actros z firmy transportowej Maintaler, z którego zniknął cały zestaw aluminiowych obręczy marki Alcoa oraz opony marki Continental, bezsprzecznie nie należące do rzeczy tanich. Co więcej, w ten sam weekend zniknęły też koła z naczepy firmy Richter Transporte. Tym razem były to już felgi stalowe, które połączono z oponami firmy Dunlop. I żeby było ciekawiej, z naczepy tej nie skradziono wszystkich kół, co byłoby zapewne zbyt skomplikowane – zniknęło tylko koło zapasowe, a także dwa koła z lewej strony pojazdu.

Dzięki Jerry i Sławek!