Pendolino wjechało w ciężarówkę, która zaklinowała się na przejeździe – aż 18 osób zostało rannych

Aktualizacja: poniżej widzicie opisywany przejazd kolejowy z punktu widzenia maszynisty. Pochyłość jest tutaj bardzo wyraźna, doskonale tłumacząc okoliczności zdarzenia.

pendolino_ciezarowka_2

Ciągnik siodłowy z niskopodwoziową naczepą zaklinował się wczoraj na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Schodni, w województwie opolskim. Nisko zawieszona naczepa, załadowana kolejnym samochodem ciężarowym, zawiesiła się na torach i uniemożliwiła dalszy ruch. Kierowca opuścił wówczas kabinę i zaczął wzywać pomoc. Chwilę później nadjechało jednak Pendolino, pokonujące trasę z Wrocławia do Warszawy.

Pociąg przewożący ponad 300 pasażerów osiąga w tym miejscu 140 km/h i prawdopodobnie z taką właśnie prędkością wjechał w naczepę. Siła uderzenia sprawiła, że aż osiemnaście osób z pociągu zostało rannych. Siedem z nich niestety ciężko, mając obrażenia zagrażające życiu, a dwie najciężej poszkodowane osoby trafiły do szpitala przy pomocy helikoptera. Kierowcy ciężarówki, który stanął w bezpiecznej odległości, nic się nie stało. Czy zaś spotkają go w związku z wypadkiem jakieś poważne konsekwencje? Tego jeszcze nie wiadomo.

Jak podają lokalne media, ruch kolejowy na tej trasie czeka kilka dni utrudnień. Najprawdopodobniej zostanie on wznowiony dopiero w połowie przyszłego tygodnia.

Poniżej: nagranie z miejsca wypadku

Jeszcze kilka zdjęć:

A to już widok na sam przejazd, z map Google: