Pakiet Mobilności a spółka w Niemczech


Pakiet mobilności, to ostatnimi czasy najgorętszy temat w branży TSL. Przewoźnicy zadają coraz więcej pytań związanych z nowymi zmianami w prawie transportowym i nieustannie szukają odpowiedzi, jak radzić sobie z obostrzeniami nałożonymi przez Pakiet Mobilności. Właściciele polskich firm transportowych rozważają między innymi założenie firmy w Niemczech.

Jednym z założeń Pakietu Mobilności jest ograniczona liczba kabotaży. Dla Polskich przewoźników, którzy działają głównie na niemieckim rynku wiąże się to z ograniczeniem zarobku. Ponadto dochodzą obowiązkowe powroty do bazy co 8 tygodni i wysokie sankcje w postaci grzywny, a nawet utraty zezwolenia za brak spełnienia wymogu. Nic dziwnego, że przewoźnicy coraz częściej zastanawiają się nad założeniem firmy w Niemczech – czy dzięki temu lepiej poradzą sobie z nowymi przepisami w międzynarodowym prawie transportowym? Zapraszamy na DARMOWY webinar Pakiet mobilności a spółka w Niemczech,  który odbędzie się już 23.02.2022 roku.

O prawnych aspektach prowadzenia firmy za zachodnią granicą opowie między innymi Paulina Eliasz-Pietrusewicz z TC Kancelaria Prawna.

Zapisz się na DARMOWY webinar