Nowa szefowa ciężarowego Mercedesa – przychodzi ze Scanii i ma czym się pochwalić

Ciężarowy dział Mercedesa będzie miał nowego szefa. A konkretnie szefową, jako że na czele Mercedes-Benz Trucks stanie Szwedka Karin Rådström. Jest to osoba znana ze świata transportu, lecz dotychczas związana z konkurencyjnym producentem

Dotychczas prezesem Mercedes-Benz Trucks był Niemiec Stefan Buchner. Pochodził on ze Stuttgartu, a z koncernem Daimler związany był przez niemal całe zawodowe życie. Swoją pracę w firmie rozpoczął w 1986 roku, a prezesem Mercedes-Benz Trucks został siedem lat temu. Teraz jednak czas na emeryturę i we wrześniu pan Buchner opuści firmę.

Po półrocznym okresie przejściowym, jego miejsce zajmie Karin Rådström, pochodząca ze Szwecji i przez ostatnie 16 lat pracująca w firmie Scania. Była tam między innymi szefową sprzedaży i marketingu, od czterech lat zasiadała w zarządzie firmy, pracowała w dziale autobusów, a nawet spędziła rok w kenijskim oddziale firmy, zajmując się sprzedażą na Afrykę Wschodnią.

Pani Rådström ma też tytuł inżyniera z zarządzania przemysłowego i odnosiła sukcesy w sporcie. Jako wioślarka reprezentowała Szwecję na mistrzostwach świata i Europy, odpowiednio w 2009 oraz 2010. A wszystko to zdążyła osiągnąć pomimo wieku zaledwie 41 lat!