Niedzielny zakaz ruchu ciężarówek zawieszony tuż przy granicy z Polską

Kolejny weekend już się zbliża, więc czas na małą aktualizację z Niemiec. Znalazł się tam bowiem kolejny land, który tymczasowo zawiesił niedzielne zakazy ruchu.

Tym nowym landem jest Mecklenburg-Vorpommern, czyli Meklemburgia-Pomorze Przednie. Niedzielne zakazy zawieszono tam dla wszystkich typów ładunków, a także dla przejazdów na pusto, co najmniej do 18 stycznia 2021 roku. Co też ważne, zawieszenie weszło w życie już na początku bieżącego tygodnia, a więc będzie obowiązywało także w nadchodzącą niedzielę.

Mapa Mecklenburg-Vorpommern:

Jak widzicie powyżej, Mecklenburg-Vorpommern graniczy z Polską, a konkretnie z województwem zachodniopomorskim. Prowadzą do niego przejścia graniczne w Kołbaskowie i Lubieszynie, a w granicach landu znajdziemy między innymi Rostock. Choć trzeba też pamiętać, że autostrada A11 bardzo szybko opuszcza ten land, już za węzłem Penkun, czyli kilkanaście kilometrów od granicy z Polską.

A na koniec przypomnę, że już od końca października nie ma zakazu w landzie Nordrhein-Westfalen (Nadrenia Północna-Westfalia), również dla wszystkich typów przejazdów i również z zawieszeniem do 18 stycznia 2021 roku. A wszystko po to, by ułatwić przepływ towarów w warunkach pandemii.

Oficjalne potwierdzenie od BAG do pobrania tutaj (fragment poniżej).

  Mapa Nordrhein-Westfalen: