OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 6 Kwiecień, 2016

Na południu Belgii może wkrótce zabraknąć paliwa, w związku z blokadami w strefach przemysłowych

iveco_stralis_cysterna_wlochy

Belgijskie firmy z branży paliwowej ostrzegają – jeśli protesty przewoźników, skierowane przeciwko systemowi Viapass, zostaną utrzymane przez kolejne kilka dni, w wielu stacjach benzynowych na południu kraju może zabraknąć paliwa. Ma to związek z zablokowaniem przez wściekłe firmy transportowe dojazdów do centrów dystrybucji paliw, ulokowanych w prowincjach Liege oraz Hainaut i zaopatrujących lokalne stacje benzynowe.

W chwili obecnej stacje z regionów objętych protestami korzystają z zebranych zapasów, lecz te powoli się kończą. Jeśli więc cysterny nie odzyskają dostępu do centrów dystrybucji, konieczne będzie wożenie paliwa z dalszych zakątków kraju, w tym nawet z Antwerpii. To natomiast oznaczałoby kompletny paraliż łańcucha dystrybucyjnego i możliwe niedobory paliwa na stacjach.

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. grzestato napisał(a):

  Dziś w Rmf-ie mówili, że belgijska policja zaczęła likwidować blokady… Ciekawe, jak wygląda to w praniu?

 2. marek napisał(a):

  Rozmawiałem dziś z belgijskim policjantem na zablokowanej granicy i mówił że jest protest, zablokowali granice i nie wiadomo ile będzie nieprzejezdna , może dzień , może dwa, może tydzień…….

 3. Tołdi napisał(a):

  Lepiej niech się wezmą za terrorystów o śniadej cerze a nie za swoich rodaków po prostu wściekłych na kolejne myto płacone huk wie za co. Mało im jeszcze kasy z eurowiniet, skoro Belgia to kraj tranzytowy i dziennie jedzie przez nią tysiące ciężarówek, więc po 8 euro od łebka spokojnie powinno apetyty zaspokoić!

 4. Tołdi napisał(a):

  Dla ciapatych…

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.