OFERTY PRACYKONTAKT
Opublikowane 30 Październik, 2018

Można się już zgłaszać po zwolnienie z niemieckich opłat drogowych – dotyczy to pojazdów na LNG i CNG

W nawiązaniu do tekstu:

Ciężarówki na LNG przez 2 lata nie zapłacą niemieckiego myta, by następnie płacić je tylko częściowo

Posiadacze ciężarówek na gaz ziemny mogą już zgłaszać się po zwolnienie z niemieckich opłat drogowych. Jeśli dostarczą oni odpowiednie dokumenty, już od 1 stycznia 2019 roku będą mogli korzystać z darmowych przejazdów.

Poza odpowiednim formularzem, do biura Toll Collect trzeba przysłać kopię dowodu rejestracyjnego. Pozwoli ona zweryfikować, czy dany pojazd na pewno zasilany jest gazem ziemnym w formie sprężonej (CNG) lub ciekłej (LNG). Następnie, w odpowiedzi, Toll Collect prześle potwierdzenie zwolnienia danego pojazdu z opłat.

Zwolnienie z myta ma utrzymać się do końca 2020 roku, a następnie opłaty będą obowiązywały, ale w pomniejszonej wysokości. Co też ważne, dołączenie do akcji będzie możliwe przez cały okres jej trwania. Jeśli więc odbierzemy ciężarówkę na gaz po 1 stycznia 2019 roku, również skorzystamy z powyższej procedury.

Przypomnę, że wczoraj (tutaj) pisałem o wzroście niemieckich opłat drogowych dla ciężarówek, planowanym na rok 2019. Jeśli nowe stawki faktycznie wejdą w życie, jazda na LNG lub CNG pozwoli zaoszczędzić niemal 19 centów na kilometr.

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. Rumcajs napisał(a):

    Jak te Cng i Lng opanuje rynek to dla złodzieja idą kryzysowe czasy

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.