Możliwość odsłuchania artykułu na 40ton.net – co sądzicie o tej funkcji i czy sprawdza się to w samochodzie?

Szanowni Czytelnicy,

Tym razem zgłaszam się do Was z informacją dotyczącą samego 40ton.net. Dzisiaj na stronie pojawiła się bowiem nowa, tymczasowa funkcja, o której przetestowanie chciałbym Was poprosić.

Funkcją tą jest możliwość odsłuchania artykułu, zamiast zwykłego czytania. Aby z tego skorzystać, należy wcisnąć przycisk „Posłuchaj”, umiejscowiony między tytułem danego artykułu, a początkiem jego treści.

W zamyśle, funkcja ta ma odciągnąć Was od patrzenia się w telefon w czasie jazdy. Wiadomo, że nie da się odsłuchać zdjęć i komentarzy, a pewnym liczbom dobrze się czasami przyjrzeć. Nie zastąpi to więc zwykłego przeglądania strony. Jeśli jednak utkniemy w korowodzie powoli jadących pojazdów, możliwość zapoznania się z samą treścią zawsze będzie jakimś pocieszeniem.

Obecna dostępność tej funkcji to tylko tymczasowa próba. Za stałe uruchomienie tego systemu trzeba bowiem „trochę” zapłacić i chciałbym się wcześniej upewnić, że wszystko Wam odpowiada i chętnie z tego skorzystacie. Jeśli więc macie jakąś swoją opinię na ten temat, będę wdzięczny za komentarze.

Wyjaśnię też pewne problemy z wersją mobilną. Przeglądając stronę na telefonie, korzystanie z opcji odsłuchu może być nieco uciążliwe. Po wciśnięciu „Posłuchaj” przyciski do wstrzymania odczytu przenoszą się na prawy dolny róg ekranu i tam trzeba ich szukać. Są one też bardzo małe. Najprawdopodobniej jest to rzecz, którą dałoby się kiedyś naprawić. Niemniej w trybie testowym modyfikacje tego typu raczej nie będą możliwe.

Pozdrawiam Was wszystkich i życzę miłego wieczoru. A gdybyście się zastanawiali, dlaczego w ostatnich dniach było tam mało artykułów i nie odpisywałem na żadne wiadomości, to już wyjaśniam – zaliczyłem trzy wyjazdy pod rząd, praktycznie przez cztery dni nieustannie się gdzieś przemieszczając. Teraz jednak wszystko wróci do normy 😉

Wersja komputerowa:

Wersja mobilna: