Mikrofaktoring dla sektora TSL

Publikacja na zamówienie.

Coraz wyższe koszty ubezpieczenia i paliwa są dużym wydatkiem dla  firm z sektora TSL. Do tego dochodzą klienci, którzy często płacą „po terminie”. Jak przy tak dużych kosztach i opóźnieniach w płatnościach od kontrahentów nie stracić płynności finansowej? Rozwiązaniem może być mikrofaktoring od Finiaty.

Niezapłacone faktury są dużym problemem wśród polskich przedsiębiorców. Według Krajowego Rejestru Długów problem ten dotyczy aż 85 % firm. Tradycyjne banki mają szeroki wachlarz usług dla dużych i dobrze prosperujących firm. Zapominają jednak o szybko rosnącym sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, który potrzebuje produktów dostosowanych do ich aktualnych potrzeb, specyfiki kosztów i przychodów.

Jak działa mikrofaktoring?

Finiata – europejski lider mikrofaktoringu, z myślą o potrzebach finansowych przedsiębiorców oferuje usługę cichego faktoringu z regresem, która pomaga utrzymać płynność finansową, gdy klienci nie płacą na czas. Finiata należy do tzw. fintechów, czyli firm z branży finansowej, które świadczą znane usługi w sposób innowacyjny i przyjazny dla klientów. Mikrofaktoring w Finiacie jest prowadzony na zupełnie innych zasadach niż w typowych bankach: jest dostępny dla podmiotów mniejszych, a także działających krócej. Faktoring cichy z regresem oznacza, że fakt finansowania faktury jest znany tylko przedsiębiorcy i Finiacie. Spłata finansowania zostaje odroczona w czasie (nawet do 120 dni). Ponadto środki są wypłacane najpóźniej w ciągu 24 godzin od zaakceptowania faktury w systemie, co oznacza błyskawiczną poprawę płynności i zwiększenie bezpieczeństwa finansowego przedsiębiorstwa.

Ryzyko w produktach oferowanych przez Finiatę jest zupełnie inne niż kredytowe, bo też produkt nie jest linią kredytową, czy długoterminowym zobowiązaniem. To faktoring, co oznacza że klienci Finiaty zarobili już pieniądze, ale ze względu na odroczenie terminów płatności, czy w związku z generalnym trendem „nie płacenia na czas” muszą czekać na wynagrodzenie. MIkrofaktoring jest więc usługą biznesową która pozwala klientom zachować płynność finansową.

15500 zadowolonych klientów w 12 miesięcy!

Cichy faktoring z regresem od Finiaty okazał się niezwykle przydatny na polskim rynku. Na platformie Finiaty w przeciągu roku działalności zarejestrowało się 15500 klientów. Aż 70% z nich korzysta z mikrofaktoringu wielokrotnie.

– Problemy z otrzymaniem należności od kontrahentów to powszechny problem wśród polskich przedsiębiorców. Firmy z sektora TSL ponoszą duże koszty własne związane z wykonaniem usługi. Do tego ubezpieczenie samochodów ostatnio znacznie wzrosły, a ceny paliw w Polsce są jedne z najwyższych w całej Unii Europejskiej. Finiata pomaga firmom utrzymać stabilność finansową i zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych wydatków – powiedział Sebastian Diemer, prezes zarządu Finiata

Długi termin płatności faktury? Finiata zapłaci ją w kilka godzin!

Zasady funkcjonowania usługi są bardzo proste: przedsiębiorca rejestruje się na platformie Finiaty i otrzymuje limit faktoringowy. Wprowadzając faktury do systemu wykorzystuje przyznaną przez Finiatę kwotę. Przedsiębiorca sam ustala okres finansowania faktury (30 lub 60 dni). To co przedsiębiorcy cenią najbardziej to fakt, że w Finiacie data wymagalności faktury nie jest powiązana w żaden sposób z datą zwrotu finansowania – przedsiębiorca w każdej chwili przed datą wymagalności może sfinansować fakturę i ciągle otrzyma finansowanie na 30 lub więcej dni.

Usługa Finiaty jest prosta do wyliczenia: 3 zł + VAT za każde 100 zł kwoty na finansowanej fakturze, za każde 30 dni okresu finansowania. Dodatkowo bezpłatnie oferowane są podstawowe działania związane z uruchomieniem finansowania, m. in. rozpatrzenie wniosku, czy przeprowadzenie analizy kredytowej.