OFERTY PRACYKONTAKT
Opublikowane 12 Marzec, 2018

Raport DEKRA na temat usterkowości samochodów – liderem 11-letnie Sprintery i 7-letnie Amaroki

Mercedes-Benz Sprinter oraz Volkswagen Amarok to zwycięzcy tegorocznego raportu DEKRA. Tradycyjnie został on przygotowany przez niemieckich rzeczoznawców, bazując na obowiązkowych przeglądach technicznych. W tym przypadku były to oczywiście przeglądy z 2017 roku.

Wyniki zostały podzielone na dziewięć kategorii, w tym dwie z samochodami dostawczymi. W pierwszej z nich wystąpiły auta małe i średnie, natomiast w drugiej sklasyfikowano samochody pełnowymiarowe.

Wspólny dla wszystkich klas był limit przebiegu, wynoszący 150 tys. kilometrów. Takie same były też kryteria oceny – szukano tych pojazdów, które najczęściej przechodzą przeglądy techniczne bez wykrycia usterek. Co ważne, nie bierze się przy tym pod uwagę usterek powstałych przez niewłaściwe działanie użytkownika.

A wyniki? W kategorii lekkich oraz średnich aut dostawczych, liderem okazał się Volkswagen Amarok. Najbardziej udany ma być rocznik 2010, w przypadku którego 71 proc. egzemplarzy przeszło przegląd bez żadnego problemu. Jest to o tyle ciekawe, że to dopiero drugi rok produkcji całego modelu. Ponadto Amaroka nie produkowano wtedy jeszcze w Niemczech, wszystkie egzemplarze sprowadzając aż z fabryki w Argentynie.

W kategorii pełnowymiarowych aut dostawczych zwycięzcą okazał się natomiast Mercedes-Benz Sprinter. Również i tutaj triumfowały egzemplarze z początku produkcji, mianowicie z rocznika 2006 – pierwszego dla pojazdów drugiej generacji. Jak wylicza DEKRA, 62,5 proc. tych samochodów przeszło przegląd bez żadnego problemu, co jest najlepszym wynikiem w klasie.

Z drugiej jednak strony, pamiętajmy o limicie przebiegu. Skoro jakiś Sprinter przez 11 lat przejechał maksymalnie 150 tys. kilometrów, to tak naprawdę głównie stał…

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. Dawid napisał(a):

  Sprinter? A jak sprawdzali co w środku nie gra, przez dziury wyżarte przez rdzę?

 2. dix napisał(a):

  Widać ,że Dekra to jedna korupcja, bo jak takie bzdury można pisać? Chyba tylko za pieniądze,
  niech “ciemny wschód” kupuje to co dawno powinno do huty pojechać.

 3. Robert27 napisał(a):

  Jakie usterki niech napiszą jakie grupy usterek nigdzie o tym nie piszą.Napewno nie chodzi o brak hamulca wypalone zawieszenie.Tylko dla nich usterka to spalona żarówka,pióro wycieraczki itp.Panie Filipów może ma Pan dostęp do danych “Co to za usterki w tych raportach “Ciekawy by artykul powstal.

 4. Stefan napisał(a):

  Strasznie niski limit ??? Moja teściowa robi rocznie 60-70 tys kilometrów

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.