Mercedes-Benz Sprinter V6 odjeżdża z oferty – tę samą moc będzie oferował silnik 2.0

Mercedes-Benz Sprinter przez lata był chętnie wybierany do ciężkich zastosowań. Model ten widuje się nawet z naczepami, a jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy była dostępność odpowiednio dużego silnika. Mowa tutaj o 3-litrowym V6, które na pewno nie grzeszyło oszczędnością, ale za to oferowało bardzo korzystną charakterystykę mocy.

Ta oferta odchodzi już jednak do historii. Mercedes-Benz ogłosił bowiem pożegnanie z silnikiem V6, a jego miejsce zajmie nowy wariant 2-litrowej jednostki o układzie R4. W założeniu czterocylindrowiec ma zużywać mniej paliwa niż V6, a jednocześnie oferować dokładnie takie same osiągi maksymalne – 190 KM mocy i 440 Nm momentu obrotowego.

2-litrowy i 190-konny diesel jest już doskonale znany z mniejszych Mercedesów, zarówno tych osobowych, jak i dostawczych. Co ciekawe, w mniejszych modelach wzmacnia się go jeszcze bardziej, nawet do poziomu 245 KM. W Sprinterze takiej wersji raczej jednak nie doczekamy, gdyż mogłoby to wzbudzać obawy o wytrzymałość wysilonej jednostki.

A jeśli ktoś chce jeszcze kupić 3-litrowego Sprintera, z ostatnim V6 w tej klasie, prawdopodobnie ma na to kilka ostatnich tygodni. Ostateczna wymiana gamy silnikowej ma bowiem nastąpić na przełomie października oraz listopada.