transfactor3665
Opublikowane 12 Grudzień, 2016

Do marca 2018 roku Scania ma oferować wyłącznie nowe modele – kolejne premiery są już w drodze

scania_s450_koeltrans

Nowe Scanie serii S oraz R powoli zaczynają pojawiać się na europejskich drogach. Co natomiast z resztą szwedzkiej gamy, a także jaka przyszłość czeka dotychczasowy model? Czas na kilka oficjalnych informacji na ten temat.

Do marca 2018 roku cała gama szwedzkiej marki ma być w stu procentach odnowiona. Mowa tutaj zarówno o wprowadzeniu na rynek nowych pojazdów do wszystkich zastosowań, jaki i o wycofaniu z produkcji wszystkich maszyn poprzedniej generacji. Jeśli chodzi o dotychczasowe samochody szosowe, to będą one oferowane na równi z nowym modelem aż do końca 2017 roku. Zwłaszcza, że największa fabryka firmy Scania – ulokowana w holenderskim Zwolle, przejdzie na pojazdy nowej generacji dopiero pod koniec 2017 roku. Mówiąc więc krótko – jeśli cenicie sobie dotychczasowy model, z ewentualnymi zakupami nie trzeba się jakoś strasznie spieszyć.

Jeśli natomiast chodzi o harmonogram dalszych premier, to już wkrótce na horyzoncie mają pojawić się nowe ciężarówki do użytku poza utartymi drogami, w tym przede wszystkim pojazdy budowlane. Ich premiera powinna nastąpić w pierwszej połowie nadchodzącego roku. Ostatnia w kolejce jest zaś premiera pojazdów na krótsze trasy, w tym przede wszystkim maszyn dystrybucyjnych.

Jak będzie wyglądała nowa Scania serii P? Pokazywałem to poniżej:

 Tak będzie podobno wyglądała nowa Scania serii P, dostępna także z wysoką, a przy tym niską kabiną

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

    Wielkie dzięki Zubi! 🙂

Odpowiedz