transfactor3665
Opublikowane 14 Styczeń, 2017

MAN z naczepą wypadł z drogi, trafiając na dwa budynki mieszkalne – nietypowy wypadek w Koniecpolu

koniecpol_ciezarowka_wpadla_na_budynki_1

75-letnia mieszanka Koniecpolu w woj. sląskim trafiła w czwartek do szpitala w związku wypadkiem drogowym. Co prawda nie odniosła ona w tym zdarzeniu żadnych obrażeń, ani nawet nie znajdowała się w żadnym pojeździe, ale za to była w stanie bardzo głębokiego szoku, wymagając pomocy specjalistów. A to dlatego, że w ramach wypadku rozpędzony samochód ciężarowy wpadł na jej dom.

MAN TGA z naczepą, prowadzony przez 27-letniego kierowcę, wypadł z drogi na łuku, zapewne w związku z trudnymi warunkami drogowymi i pogodowymi. Zestaw najpierw otarł się o jeden budynek mieszkalny, a następnie lekko uderzył w drugi, już się na nim zatrzymując. Wszystko działo się po godzinie 19, więc w momencie, gdy ludzie przeważnie znajdują się w domach. Szczęśliwie jednak nikt nie znalazł się na drodze pozbawionej kontroli ciężarówki i ranny został jedynie kierowca, będąc przetransportowanym do szpitala.

Zdjęcia pochodzą z zaprzyjaźnionego serwisu Czestochowa998.pl.

koniecpol_ciezarowka_wpadla_na_budynki_2
koniecpol_ciezarowka_wpadla_na_budynki_3

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. Damian_NO napisał(a):

  Czy jest tak ciężko jechać przez wioskę 30-40km/h na godzinę?

 2. rs7 napisał(a):

  Czysto bylo, uslyszal na radiu wiec nawet nie odpuscil……

 3. jj napisał(a):

  Pospieszył się… Czemu u nas wszyscy jadą “na wariata”, ryzykując swoje zdrowie i życie… Powiedziałby nie zdążę i co by mu zrobili? Nigdy nie warto przeginać. Inna sprawa, że mógł mieć po prostu niewielkie doświadczenie i nie wiedział w którym momencie zaczyna się to ryzyko…

 4. raptownywaldek napisał(a):

  A kto z Was jeżdził lub trenował na torze jazdę w trudnych warunkach ?Praktyka to jedno a teoria to co innego.Takie jazdy powinny być w trakcie starania się o uzyskanie kwalifikacji.
  To niestety kosztuje i mało która firma sponsoruje to kierowcom

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   Swoją drogą niedługo (być może jutro) będzie mała relacja z takich jazd szkoleniowych, opłaconych przez przewoźnika grupie kierowców. Pierwszorzędna rzecz, każdy powinien mieć okazję wziąć udział w czymś takim co najmniej raz w roku.

  • Damian_NO napisał(a):

   Widzisz Waldemar, nie trzeba kursów, aby zachować zdrowy rozsądek. To że taki kierowca będzie miał pokończone kursy, nie daje mu prawa do szybszej jazdy, a i nie gwarantuje bezwypadkowej jazdy.
   Jutro wracam na krajówke. Sprawdziłem pierwszą trasę i dodałem sobie dobrą godzinę jazdy na odcinku 170km. Nie ma co gonić.
   Przyczepności panowie.

 5. smunco napisał(a):

  A może ktoś by w końcu pociągnął naszych wspaniałych drogowców do odpowiedzialności? Jak to może być ze w połowie stycznia ich zima zaskakuje??? Gdyby droga była utrzymana w przyzwoitych warunkach nie doszło by do takiego zdarzenia!!!

Odpowiedz