Kuchnia Truckera prezentuje: „gulasz na winie” wykonany w MAN-ie TGX, pod hotelem we Francji

francja_ciezarowka_pod_hotelem

Szanowni Państwo, zaraz oddam głos Marcinowi Kucharzykowi, który prowadzi na Facebooku stronę Kuchnia Truckera. Znajdziecie na niej liczne przepisy, przetestowane przez Marcina w kabinie jego ciężarówki. A jeden z nich Marcin zdecydował się zaprezentować poniżej.

Będzie to danie przygotowane w miniony weekend we Francji, w kabinie MAN-a TGX. Żeby było ciekawiej, Marcin spędzał ten weekend w hotelu, lecz w celu przygotowania obiadu, udał się do kabiny. W końcu tam wozi całe kuchenne zaplecze.


Gulasz na winie, czyli na piwie. Co się nawinie, to do gara, a piwo też się nawinęło 😉

Skład:

✓ 2 marchewki

✓ pietruszka

✓ 2 cebulę

✓ papryka

✓ por

✓ 2-3 ziemniaki

✓ podwójny filet z kurczaka (lub dowolne inne mięso)

✓ przyprawy – ja użyłem cząber, czosnek niedźwiedzi, tymianek, trawę cytrynową, paprykę ostrą, pieprz i sól

✓ piwo 0,33 l

✓ koncentrat pomidorowy

Przygotowanie:

Pokroić i podsmażyć cebulę, przed przełożeniem do garnka odsączyć z oleju. Następnie pokroić i podsmażyć marchewkę, pietruszkę i paprykę, odsączyć z oleju i do garnka. Potem na dużym ogniu krótko podsmażyć pokrojone w gulasz mięso i też do garnka. Dodać przyprawy, posolić do smaku, zalać piwem i dusić ok 15 minut od zawrzenia. Po 15-tu minutach wrzucić pokrojone w kostkę ziemniaki i gotować aż zmiękną, w międzyczasie kontrolując czy nie trzeba dosolić. Na koniec dodać łyżkę koncentratu pomidorowego rozmieszać w połowę szklanki wody, zagotować i zjeść.

Czas przygotowania 60-80 minut.

Danie dla 3-4 osób.

Jeśli masz więcej chętnych na obiad, to ugotuj makaron i nie odlewając całej wody (zostaw około 1/4 garnka) zmieszaj z gulaszem. Powinno wystarczyć dla połowy parkingu, nie tracąc walorów smakowych 😉


Przygotowanie na filmie:

Dokumentacja zdjęciowa:

gulasz_na_winie_01 gulasz_na_winie_02 gulasz_na_winie_03 gulasz_na_winie_04