transfactor3665
Opublikowane 31 Sierpień, 2017

Po co ktoś ukradł tak starą naczepę? W środku znajdowały się 23 tony kawy, warte 900 tys. złotych

kradziona_naczepa_z_kawa_1

Lubuskim policjantom udało się zatrzymać naczepę, która dopiero co została skradziona na terenie Niemiec. Wiekowy pojazd z burtami nie był tutaj może szczególnie kosztowym łupem, ale za to ładunek wyceniono na niemal 900 tys. złotych. Co więcej, był to ładunek stosunkowo łatwo sprzedawalny, mianowicie kawa. Więcej na ten temat przeczytacie zaś poniżej, w komunikacie opublikowanym przez lubuską policję:

W piątek, 25 sierpnia, nad ranem oficer dyżurny otrzymał informację, że na „starej trójce” w rejonie Gorzowa Wlkp. ma poruszać się samochód ciężarowy. Jego naczepa wraz z załadunkiem miała zostać skradziona z terytorium Niemiec. Zweryfikowaniem informacji bardzo szybko zajął się patrol drogówki, który zlokalizował pojazd. Jego zatrzymanie miało miejsce przy stacji paliw na zjeździe z S3 przy ul. Szczecińskiej. Samochód prowadzony był przez 23-letniego mieszkańca Witnicy, który w od czerwca tego roku miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna ten jednak nie tylko za to będzie musiał odpowiadać. Odpowiedzialny jest także za kradzież naczepy z terenu Niemiec, na pokładzie której znajdował się towar –kawa. Całkowita wartość strat  na jaką został narażony właściciel to blisko 900 tysięcy złotych. 23-latek został więc zatrzymany. Podczas czynności procesowych usłyszał łącznie cztery zarzuty- kradzieży mienia znacznej wartości oraz złamania sądowego zakazu. Dwa kolejne związane są z sytuacją, która miała miejsce jeszcze w lutym tego roku. Wówczas to złożył zawiadomienie o kradzieży swojego auta- osobowego mercedesa. Jak ustalili policjanci do takiego zdarzenia jednak nie doszło. W związku z tym zarzut za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie i składanie fałszywych zeznań.

Policja i Prokuratura w tej sprawie wnioskowała do Sądu o aresztowanie młodego mieszkańca Witnicy. Sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował 23-latka na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat pobawienia wolności. W zatrzymaniu tym bardzo cenna okazała się współpraca z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach.

A to zdjęciowa dokumentacja policyjnych działań:

kradziona_naczepa_z_kawa_6 kradziona_naczepa_z_kawa_7 kradziona_naczepa_z_kawa_5 kradziona_naczepa_z_kawa_8 kradziona_naczepa_z_kawa_9 kradziona_naczepa_z_kawa_10 kradziona_naczepa_z_kawa_4 kradziona_naczepa_z_kawa_3 kradziona_naczepa_z_kawa_2 kradziona_naczepa_z_kawa_11

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 12 komentarzy

 1. Ajsik napisał(a):

  Mlody szczaw i juz takie numery. Jestem z tamtego regionu i przyznam, ze mlodziez ma fantazje. Szkoda, ze nie w pozytywnym tego slowa znaczeniu. Szkoda tylko, ze stereotyp Polaka zlodzieja wiecznie żywy.

 2. Lokalny gamoń napisał(a):

  Ciekawe gdzie zaje..ł Dafa…

 3. Tadek z Tczewa napisał(a):

  Moja naczepa normalnie! Tadek z Tczewa!

 4. Scuderia ferarri fan napisał(a):

  Tymi naczepami niemioszki woża właśnie z portów kakao i kawę ale ziarna w workach.burtowki po to żeby nie spinac pasami.kiedys w Antwerpii ładowalem z nimi kakao do szczecina to faktycznie z tych naczep pomniki są.I odziwo zauważyłem że kakao wchodzi w reakcje z aluminium bo wszystko co aluminiowe w naczepie było pokryte białym nalotem.

 5. andrzej napisał(a):

  Dwadzieścia trzy lata i dziesięć lat więzienia…czyli nawet jeżeli otrzyma maksymalny wyrok i nie wyjdzie warunkowo to mamy trzydziestotrzy letniego chłopa z nowymi pomysłami i kontaktami…brawo wymiar sprawiedliwości…jak kraść to miliony!

 6. Nowa napisał(a):

  Gdzie Ty chlopie tam aluminium w niej masz ….znam te naczepy

 7. Kier napisał(a):

  Stalem wtedy na stacji orlen w gorzowie i widzialem ta cala akcje. Zdjec tyle robili jakby nie wiadomo co znalezli. A chlopak ladnie sobie nagrzebal. 23 lata i takie sceny. Ladnie.

 8. BAngladesz napisał(a):

  kakaowy biznes. boze maslo teraz drogie, to zaraz na beczki ze smietana beda robic akcje…

 9. normalny napisał(a):

  ta blondyna ma fajną fryzure ;)jaki ona rozmiar czapki policyjnej musi nosic zeby ta fryzure zakryc

 10. Scuderia ferarri fan napisał(a):

  Poprzeczki i stelarz jest aluminiowy.jak dachu nie otwierasz to nie wiesz

Odpowiedz