Krone Ice Protect Easy, czyli system, który skutecznie zapobiega tworzenia się lodu na dachu naczepy

Jak co roku, zimowa pogoda przyniosła kolejne dyskusje oraz obawy dotyczące lodu na ciężarówkach. Jednocześnie ramp do odśnieżania nie przybyło, więc kierowcy muszą sobie radzić w jakieś inne sposoby. I dlatego też firma Krone przypomniała o swoim systemie “Ice-Protect Easy”, przygotowując powyższy film.

Omawiany system zadebiutował już w 2016 roku. Jego działanie polega natomiast na uniesieniu środkowej części dachu, tworząc z niego pochyłą, dwuspadową powierzchnię. Dzięki temu woda oraz śnieg nie będą zbierały się na naczepie i po postoju nie będziemy tam mieli żadnych zbiorowisk lodu.

Krone chwali się, że omawiane rozwiązanie jest opatentowane. Coś podobnego możemy jednak zamówić także do naczep innych marek. Jest to system niezależnej marki RSAB, bazujący na dmuchanym rękawie i również czyniący dach dwuspadowym. Można go zakupić wraz z naczepą marki Krone, Schmitz Cargobull lub Kögel, a także otrzymać jako zestaw do samodzielnego montażu w pojazdach innych marek. Jak to dokładnie wygląda w praktyce, pokazywałem kilka lat temu tutaj.