OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 13 Luty, 2015

Kamery monitorujące przejeżdżanie na czerwonym świetle – powstaje nowy system za 7 milionów złotych

Urządzenia rejestrujące samochody przyjeżdżające na czerwonym świetle pojawią się już wkrótce na 20 skrzyżowaniach w różnych miejscach kraju. Ośrodki badawcze zajmujące się kwestiami bezpieczeństwa ruchu drogowego, takie jak Politechnika Gdańska oraz Politechnika Krakowska, pomogą w wyborze najbardziej niebezpiecznych miejsc, w których zostaną zamontowane urządzenia. A wszystko dlatego, że przejazd na czerwonym świetle jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych w Polsce.

Łączna wartość całej tej inwestycji, organizowanej przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego, to około 7 mln zł, w których zdobyciu pomogły naturalnie fundusze unijne. Pierwsze skrzyżowanie, na którym taki system zainstalowano, znajduje się w Polkowicach w woj. dolnośląskim. Poniżej dwa zdjęcia z montażu.

polkowice_czerwone_swiatlo_kamery_1 polkowice_czerwone_swiatlo_kamery_2

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. Luka napisał(a):

    A co się stało z nieśmiertelnym “niedostosowaniem prędkości do warunków panujących na drodze”? :)W końcu zauważą, że prędkość to tylko jedna z przyczyn wypadków, a fotoradar to nie lekarstwo na wszystko?

  2. driv3r80 napisał(a):

    Takie kamery maja racje bytu w Austrii gdzie przed zmianą na czerwone najpierw metodą zielone 3 razy (3sek) następnie (3sek) pomarańczowe. Łącznie 6sek. Polska : Zapaliło się zielone ale tylko nas chwile bo od boku podjechał rower od tego momentu (mimo ze zielone paliło się chwile) pojawia się pomarańczowe i świeci cale 3sekundy następnie masz dwie sekundy(jak twierdzą mądre głowy czas reakcji to od 1-2sek) wiec zostało Tobie cale 2-1 sekund na wyrzucenie kotwicy i odpalenie spadochronu bo wyhamowanie w tym czasie zestawem przy 70km/h jest mocno nie rozsądne a z ładunkami delikatnymi wręcz głupie. Ale przecież powie ktoś jedz wolniej Np 50km/h na dwupasmowej drodze. Można wtedy macie szansę jednak prawdopodobnie złapiecie czerwona fale (te czujniki są bardzo “inteligentne”) jakieś 30 zapatrzonych aut pewnie wjedzie wam w tym a do tego któreś czerwone i tak was zlapie bo dany odcinek pokonuje się dluzej a ze jedziecie wolniej nie będziecie skorzy do bardzo gwałtownego hamowania a zmiana świateł na pomarańczowe przy tej prędkości na 40m przed światłami wpisuje się bardzo fajnie bardzo późne czerwone lub zatrzymanie się na skrzyżowaniu. Proponuje żeby pomysłodawcy zanim umożliwia bezstresowe przejechanie przez światła i bezpieczne zamontowali sobie w domu te kamery, żeby każdy mógł podziwiać inne głupie pomysły. PS z Łodzi do Katowic bez problemu można pozbyć się prawa jazdy a moje ulubione to te w Kostrzynie wlkp gdzie nadludzkim wysiłkiem i zużyciem opon cieszysz się ze udalo się jednak wyhamować zapala się zielone które po 3sek zmienia się na pomarańczowe , wiec jak masz pecha załapiesz się na kolejne czerwone bo przecież zacząłeś się już rozpędzać

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.