rekrutuj 40ton665
Opublikowane 14 Listopad, 2017

GAZelle Next dostanie silniki 2.0 TDI, znane z Craftera i TGE – czy Rosjanie będą z tego zadowoleni?

gazelle_next_dluga_wysoka

W czerwcu bieżącego roku rosyjski koncern GAZ oraz niemiecka grupa Volkswagen zawarły bardzo ciekawe porozumienie. Zgodnie z nimi, GAZ będzie wytwarzał na rosyjski rynek auta osobowe Skody oraz Volkswagena. Sam Volkswagen dostarczy zaś Rosjanom silniki 2.0 TDI.

Do czego te silniki trafią? Zgodnie z oficjalnymi informacjami, będą one wykorzystywane w autach dostawczych GAZelle Next. Silnik znany z Craftera oraz MAN-a TGE trafi więc do samochodu tej samej wielkości, tyle że produkcji rosyjskiej. Co więcej, według magazynu motoryzacyjnego “Kolesa”. GAZelle otrzyma 2.0 TDI już w drugiej połowie 2018 roku.

Motor 2.0 TDI, który dostanie GAZ, ma spełniać bieżące normy emisji spalin i pochodzić z tej samej fabryki, co silniki używane w Volkswagenach. Można więc założyć, że będzie to ta sama jednostka, jak we wspomnianych Crafterach i TGE. Jeśli zaś chodzi o potencjalnego konkurenta GAZelle Next TDI, to będzie nim zapewne Mercedes-Benz Sprinter Classic, o którym pisałem wczoraj.

Przypomnę, że dotychczas GAZelle Next korzystało z silników amerykańskiego Cumminsa. Były to proste i niewysilone turbodiesle o pojemności 2,8 litra i mocy 140 KM. Pozostaje więc pytanie, czy użytkownicy dostawczego GAZ-a będą z niemieckiej nowości zadowoleni…

Przypominam też małą ciekawostkę na temat GAZelli:

Tetris ukryty w komputerze pokładowym auta dostawczego – rosyjski sposób na korki

targi_hanower_egzotyczne_ciezarowki_28 targi_hanower_egzotyczne_ciezarowki_10 targi_hanower_egzotyczne_ciezarowki_08 targi_hanower_egzotyczne_ciezarowki_07

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. Buton napisał(a):

  Już od kilku lat w Niżnym Novgorodzie produkowane są skody yeti i vw jetta. Woziłem do nich części.

 2. Rafik napisał(a):

  I to jest siła euro embarga na wymianę handlową z Rosją. Polak jabłek czy gruszek na wschód sprzedać nie może bo embargo, a eurokołchozy ups… korporacje mogą kręcić interesy dowoli.

 3. Piotr napisał(a):

  Jak ja słyszę przy takim aucie 2.0 TDI …

 4. lobo napisał(a):

  100 000km i do remontu

Odpowiedz