Gazella Next jako pickup z podwójną kabiną – jeśli będzie zainteresowanie, może trafić do sprzedaży

Pickup z podwójną kabiną, na bliźniaczych tylnych kołach i z turbodieslem marki Cummins – czytając ten opis można od razu pomyśleć o amerykańskim Ramie 3500. Tutaj mowa jednak o zupełnie innym aucie, mianowicie o rosyjskiej Gazelli Next. Jej producent rozważa wprowadzenie do sprzedaży wersji pickup i właśnie zaprezentował stosowny prototyp.

Gazella Next Pickup składa się z załogowej kabiny, montowanej w wersjach pod zabudowę. Dalej mamy skrzynię ładunkową, która jest oddzielnym elementem, ale dopasowanym do reszty auta pod względem wyglądu. Skrzynię zamyka się typową dla pickupów klapą, a na górze czeka jeszcze twarda pokrywa oraz ozdobne orurorwanie.

Przypomnę, że pod maską Gazelli Next może pracować jeden z dwóch silników. Diesla dostarcza wspomniany Cummins i jest to jednostka 2,8-litrowa, osiągająca 149 KM i 330 Nm. Druga opcja to natomiast prosty jak cep silnik benzynowy, z pojemności 2,7 litra generujący zaledwie 107 KM.

Czy natomiast pickup trafi do sprzedaży? Wszystko ma zależeć od tego, czy prototyp przyciągnie zainteresowanie potencjalnych klientów.

Źródło poniższych zdjęć: st-kt.ru