transfactor3665
Opublikowane 23 Grudzień, 2015

Francuski rząd odmawia wysłania wojska do Calais, gdyż problemy z imigrantami są po prostu zbyt błahe

Francuski rząd odmówił wysłania wojska do Calais w celu opanowania problemów z imigrantami. Dlaczego? Jak stwierdził tamtejszy minister odpowiedzialny za obronę, za kwestię „przywracania bezpieczeństwa” odpowiada we Francji policja, a nie wojsko. To ostatnie może zostać wykorzystane jedynie w sytuacjach ekstremalnych, który zagrażają całemu państwu, na przykład przy okazji zamachów terrorystycznych lub w sytuacji, gdy pojawia się groźba wybuchu wojny domowej. Mówiąc więc krótko – problem z imigrantami jest postrzegany jako zbyt błahy, aby wysyłać do niego żołnierzy.

Przypomnijmy, że o wysłanie do Calais wojska apeluje od dłuższego czasu między innymi burmistrz miasta, a także władze całego regionu Nord-Pas-de-Calais-Picardie.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. jordach napisał(a):

  Za kazde zlamanie prawa powinni dostawac wyrok , za wejscie do auta na teren portu czy tunelu.Za wszystko a pozniej ,za recydywe wydalac z UE.Zaraz by ich sie malo zrobilo i bylo by ogarniete.

 2. rys-mys napisał(a):

  A jakim w ogóle prawem – nie zawaham się użyć takiego określenia – cała ta BANDA IMIGRAMTÓW w ogóle znalazła sie w Unii Europejskiej?? Kto ich wpuścił??
  Przecież w 98% zjawili się tutaj nielegalnie.A MY ,jako cała Unia Europejska sankcjonujemy tak totalne łamanie prawa – i tyle

 3. Stasz napisał(a):

  Przecież oglądając reportaże z Calais, widać gołym okiem, że tam w tym obozie jest już szykowa jakaś grubsza akcja, która będzie równie głośna jak atak terrorystyczny w Paryżu czy w Kaliforni. Jeśli nikt nic z tym nie zrobi to bierze na swoje ręce krew niewinnych ludzi, którzy potencjalnie mogą zostać zaatakowani przez tą bandę.

 4. Tadeo napisał(a):

  I udowdnili, pieprzone nieroby żabozjady, że byli są i będą tchórzami europy najwiekszymi,
  jak oni tam wysla wojsko skoro wszystkie czołgi maja z jednym biegiem… wstecznym

Odpowiedz