OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 12 Październik, 2017

Faymonville nie naruszył patentu – wydana przez RAI informacja była podobno nieprawdziwa

nooteboom_pendel

Firma Nooteboom rozesłała do mediów bardzo nietypową wiadomość. Można w niej przeczytać, że informacja na temat sporu między Nooteboom oraz Faymonville, dotycząca naruszenia patentu, mijała się z prawdą.

Nooteboom wyjaśnił, że nie doszło do bezpośredniego naruszenia patentu przez Faymonville. W rzeczywistości firmy Nooteboom oraz Faymonville podpisały bowiem umowę, która zezwalała Faymonville na korzystanie z rozwiązania opatentowanego w 2016 roku. Jednocześnie Faymonville wypłacił firmie Nooteboom stosowne wynagrodzenie.

Przypomnę tutaj, że patent firmy Nooteboom, ważny do 2025 roku, dotyczy stosowania osi typu Pendel w pojazdach z muldą koparkową. Skąd natomiast wzięła się nieprawdziwa informacja o bezprawnym naruszeniu tego patentu przez Faymonville? Co ciekawe, została ona opublikowana przez holenderskie stowarzyszenie RAI, zrzeszające około 700 producentów oraz oficjalnych importerów pojazdów.

Z mojej strony oczywiście przepraszam za wprowadzenie w błąd.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. tatar2305 napisał(a):

    tytuł chyba do zmiany, zamiast – “Faymonville nie naruszył patentu – wydana przez RAI informacja nie była podobno nieprawdziwa” powinno być raczej – “Faymonville nie naruszył patentu – wydana przez RAI informacja nie była podobno prawdziwa”

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.