transfactor3665
Opublikowane 21 Sierpień, 2017

Elektryczny Volkswagen I.D. BUZZ trafi do produkcji, także w wersji towarowej – premiera w 2022 roku

volkswagen_id_buzz_4

Ten biało-żółty wynalazek, nawiązujący do klasycznych “ogórków”, to prototypowy Volkswagen I.D. BUZZ. Samochód ten ma elektryczny napęd, z silnikami zamontowanymi przy osiach oraz bateriami ukrytymi pod podłogą. To zaś oznacza, że ten zaledwie 4,94-metrowy “bus” może zaoferować naprawdę mnóstwo przestrzeni, dając liczne możliwości zagospodarowania wnętrza.

Oczywiście można by pomyśleć, że I.D. BUZZ jest jedynie futurystycznym prototypem, którego nigdy nie doczekamy się na publicznych drogach. A jednak – Volkswagen właśnie poinformował, że I.D. BUZZ doczeka się wersji produkcyjnej. Trafi ona do sprzedaży już w 2022 roku, zarówno w wariancie osobowym, jak i towarowym. Co więcej, samochód ma przy tym zachować nowoczesną konstrukcję podwozia, kryjącą napęd elektryczny. I.D. BUZZ będzie bowiem produkowany na zupełnie nowej platformie, przygotowanej właśnie dla aut elektrycznych.

Decyzja Volkswagena jest odpowiedzią na bardzo entuzjastyczne reakcje dotyczące prototypu. Media z całego świata z zachwytem rozpisywały się o tym aucie, a jednocześnie uznano, że w Ameryce Północnej, Europie oraz Chinach nie powinno zabraknąć na coś takiego klientów. Pozostaje tylko pytanie jak zmieni się wnętrze pojazdu, wszak osobiście nie oczekiwałbym w wersji produkcyjnej czegoś takiego, jak poniżej:

volkswagen_id_buzz_7 volkswagen_id_buzz_8 volkswagen_id_buzz_9 volkswagen_id_buzz_10 volkswagen_id_buzz_5 volkswagen_id_buzz_6 volkswagen_id_buzz_3

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 0 komentarzy

Odpowiedz