Na DCT Gdańsk rusza system elektronicznej awizacji – „e.Brama” już od lutego będzie obowiązkowa

ebrama_dct_gdansk_harmonogram

Pojawiły się szanse na rozwiązanie zasadniczego problemu z terminalem kontenerowym DCT Gdańsk. Po wielu miesiącach przygotowań oraz testów ruszy bowiem elektroniczny system wcześniejszej awizacji, nazwany e.Brama. W najbliższych dniach rozpocznie się jego stopniowe wprowadzanie, aby pod koniec marca objąć już wszystkie transporty.

Zarząd terminalu zachwala, że podobne systemy funkcjonują powszechnie w największych portach Europy, jak na przykład w Hamburgu, Antwerpii, Rotterdamie czy Felixstowe. Wygląda to tak, że dzięki internetowej awizacji kierowcy oraz firmy przewozowe będą mogli samodzielnie decydować kiedy chcą złożyć lub odebrać pełny kontener (puste nie będą objęte systemem). Wybiorą oni konkretny przydział czasowy, w którym będą musieli stawić się w porcie, spodziewając się przy tym (OBY!) braku kolejki.

Ważne terminy

Jednocześnie korzystanie z systemu e.Brama stanie się całkowicie obowiązkowe. Bez zarejestrowania się w systemie nie podejmiemy lub nie złożymy żadnego kontenera i dlatego też warto pamiętać o kilku terminach. Pierwszy z nich to 10 lutego 2017, czyli ostatni dzień, w którym dotychczasowi przewoźnicy będą mogli zapisać się do systemu. A następnie miejsce będą miały dwie fazy wdrażania systemu już do użytku.

Pierwsza faza została wyznaczona na drugą połowę lutego 2017 roku. Wówczas korzystanie z awiacji w ramach e.Bramy stanie się obowiązkowe w (ruchomych!) godzinach największego obłożenia. Te godziny szczytu będą zapowiadane z wyprzedzaniem w sieci, a jeśli ktoś to zignoruje, przyjeżdżając bez elektronicznej awizacji, po prostu nie zostanie obsłużony. Druga faza będzie natomiast miała miejsce w drugiej połowie marca, czyli miesiąc później. Wówczas elektroniczna awizacja będzie konieczna już przez całą dobę, niezależnie od godzin szczytu.

Konkretne daty rozpoczęcia obu faz zostaną podane w najbliższym czasie.

Gdzie znaleźć bieżące informacje?

– Oficjalna strona DCT Gdańsk – główne aktualności bądź zakładka System e.Brama w Strefie Klienta (ważne komunikaty, opis projektu, materiały szkoleniowe, filmiki instruktażowe, najczęściej zadawane pytania)

– Oficjalny profil DCT Gdańsk na portalu facebook

– Wysyłka informacji drogą mailową do zarejestrowanych użytkowników systemu e.Brama

– Ulotki informacyjne na terenie DCT Gdańsk

– Zapytaj pracowników podczas wizyty w budynku Pre-gate

– Oglądaj komunikaty wyświetlane w budynku Pre-Gate

Jak się zalogować?

Adres www: https://ebrama.dctgdansk.com

Na głównym ekranie strony internetowej DCT Gdańsk przycisk „e.Brama” przekieruje do systemu.

Kontakt dla użytkowników systemu

e-mail: [email protected]

telefon: 58 737 79 33