Czym różni się kredyt samochodowy od kredytu na ciężarówkę?

Publikacja na zamówienie

Zakup samochodu osobowego lub ciężarowego to spory wydatek. Jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcą, na pewno nie masz wystarczająco dużo oszczędności, aby sfinansować taki zakup. W takiej sytuacji jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest kredyt. Banki oferują pożyczkę samochodową lub na ciężarówkę. Dowiedz się, czym różnią się obie oferty, porównaj ich warunki i wybierz tę najkorzystniejszą!

Posiadanie własnej floty samochodowej jest niezwykle ważne, zwłaszcza jeśli chcesz rozwijać swoją działalność. Nie stać Cię na zakup pojazdów i zastanawiasz się, skąd pozyskać pieniądze na ten cel? Rozważ wzięcie kredytu, który pozwoli Ci na zakup nowego lub używanego auta. W ofercie banków znajduje się kredyt samochodowy i na ciężarówkę. Sprawdź, na czym polega różnica.

Kredyt samochodowy – co to jest?

Chcesz kupić samochód na własny lub firmowy użytek? W takiej sytuacji sięgnij po kredyt samochodowy. Ta opcja umożliwia wzięcie kredytu na:

• konkretny cel – w tym przypadku jest to zakup pojazdu osobowego, ciężarowego, motocyklu, quada, przyczepy lub łodzi motorowej,

• zakup auta używanego lub nowego w zależności od potrzeb i preferencji,

• atrakcyjnych warunkach – zakupiony samochód jest zabezpieczeniem kredytu, dzięki czemu koszty około kredytowe znacznie maleją,

• kilkaset tysięcy złotych rozłożone na 120 wygodnych rat – kwota kredytu różni się między wybranymi bankami, np. BNP Paribas Bank Polska umożliwia pożyczenie 500 000 złotych, natomiast w Kasie Stefczyka maksymalna kwota kredytu to 200 000 złotych.

Kredyt samochodowy to świetna alternatywa dla klasycznego leasingu. Jednak musisz liczyć się z zabezpieczeniem kredytu w formie przewłaszczenia. Wyróżnia się dwa rodzaje – przewłaszczenie częściowe, czyli przeniesienia własności w 49% na bank lub warunkowe, czyli kredytobiorca wyraża zgodę na to, że bank staje się właścicielem pojazdu, jeśli zadłużenie nie jest spłacane. Inna możliwość zabezpieczenia interesów banków to cesja na bank z polisy AC.

Kredyt samochodowy może stanowić utrudnienie w momencie sprzedaży pojazdu przed zakończeniem spłaty kredytu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na https://finanse.rankomat.pl/kredyty/samochodowe/.

Czym jest kredyt na ciężarówkę?

Samochód ciężarowy jest niezbędny w wielu branżach, np. handlowej lub budowlanej. Jednak zakup ciężarówki wiąże się z bardzo dużym wydatkiem. Niestety nie wszyscy przedsiębiorcy mogą sobie pozwolić na niego, zwłaszcza na początku działalności. Dlatego kredyt wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Kredyt samochodowy umożliwia wzięcie pożyczki na pojazd do 3,5 t. To spore ograniczenie, dlatego powstała specjalna oferta z myślą o osobach, które chcą kupić auto ciężarowe. Przy pomocy kredytu swobodnie sfinansujesz zakup nowego lub używanego samochodu. Bank nie nakłada także ograniczeń co do wieku pojazdu. Jednak to rozwiązanie ma także kilka wad:

• krótki okres finansowania – w związku z tym rata kredytu może być dość wysoka,

• zabezpieczenie na pojeździe mechanicznym – takie samo, jak w przypadku kredytu samochodowego,

• ograniczenia względem kredytobiorcy – problem z otrzymaniem kredytu na ciężarówkę mogą mieć przedsiębiorcy początkujący, zadłużeniu lub z zobowiązaniami. Na trudności mogą napotkać się także osoby, które biorą udział w przetargach.

Gdzie szukać kredytu samochodowego lub na pojazd ciężarowy?

Zastanawiasz się, ile będzie kosztować kredyt na zakup auta? Aby poznać wszystkie koszty i warunki udzielenia pożyczki, wejdź na stronę porównywarki kredytów. Znajdziesz tam wszystkie dostępne oferty banków na rynku. Uzupełnij kalkulator kredytowy, aby sprawdzić RRSO, całkowity koszt kredytu i ratę.

Kredyt samochodowy jest na wyciągnięcie ręki. Spełnij warunki i rozwiń swoją działalność!