rekrutuj 40ton665
Opublikowane 6 Listopad, 2017

Cztery emulatory AdBlue wykryte przez wielkopolskie ITD – każda ciężarówka należała do polskiej firmy

emulatory_adblue_witd_poznan_02

Cztery emulatory AdBlue w ciągu dwóch dni kontroli – oto wynik odnotowany przez wielkopolskie ITD na autostradzie A2. Jak więc widać, urządzenia oszukujące układ SCR nie tracą na popularności, także wśród polskich przewoźników. A jednocześnie o poniższym komunikacie WITD Poznań jest już bardzo głośno także w tych mediach, które nie mają z transportem nic wspólnego.

Oszukiwanie wskazań pojazdu o uzupełnieniu płynów typu AdBlue staje się coraz popularniejsze. Elektroniczne emulatory potrafią tak zadziałać, że na desce rozdzielczej pojawi się każdy pożądany komunikat o posiadaniu tego płynu w układzie.

W ostatnich dwóch dniach października podczas kontroli na autostradzie A2 inspektorzy z konińskiego oddziału WITD w Poznaniu wykryli niedozwolone urządzenia, zwane emulatorami AdBlue, aż w czterech pojazdach należących do polskich przewoźników. Urządzenia te zakłócają pracę układów oczyszczania spalin. W każdym z tych przypadków skrzętnie ukryto niedozwolone emulatory jednak charakterystyczne wskazania na deskach rozdzielczych oraz doświadczenie inspektorów pozwoliło na ich odnalezienie. Niektóre z nich posiadały nawet na obudowach swoistą instrukcję dotyczącą sposobu podłączenia do instalacji elektrycznej pojazdów.

Inspektorzy ukarali mandatami karnymi wszystkich kierowców oraz po wymontowaniu niedozwolonych urządzeń zatrzymali dowody rejestracyjne.

emulatory_adblue_witd_poznan_01 emulatory_adblue_witd_poznan_03 emulatory_adblue_witd_poznan_04 emulatory_adblue_witd_poznan_05 emulatory_adblue_witd_poznan_06

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 10 komentarzy

 1. Dawid napisał(a):

  Jeszcze niech dupę szkłem podcierają.

 2. asdfg napisał(a):

  Zatrzymują głównie durniów co wepną emulator i nawet nie zadbają o to by na desce nie było komunikatów z błędami.Jak wskaźnik AdBlue pokazuje zero do tego powiadomienia sprawdź silnik to dziecko się nawet domyśli,że tu coś nie gra.

 3. Driver napisał(a):

  I w ten oto sposób polscy przewoźnicy stali się potentatem na europejskim rynku. Oszukać na AdBlue,czasie pracy, wynagrodzeniu dla kierowcy i czym tylko się da!!! a teraz jeszcze sąd najwyższy zezwolił na zaniżanie wynagrodzenia dla kierowców!!! POLSKA GÓRĄ!!! http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1081135,niekorzystna-dla-kierowcow-uchwala-sn-w-sprawie-ryczaltow-za-noclegi.html

 4. jwpwd napisał(a):

  A po co w ogóle się w to bawić? AdBlue nie jest drogie, dolewka raz na jakiś czas…

  • andrzej napisał(a):

   samo adblue nie jest drogie, ale system niestety jest dość awaryjny i kłopotliwy.
   gdy jeździłem dafem i coś skopało się z adblue – ogranieczenie mocy, spalanie 100/100, tryb awaryjny i ledwo co się ciągnąłem po drodze. dlatego pewnie ludzie montują emulatory, sam czujnik noxa, który lubi się zepsuć to koszt chyba ok 2000zł.

   aktualnie jezdze manem i nawet jak coś się stanie z adblue, to samochód jedzie dalej, wyswietlajac tylko komunikat o usterce, god bless MAN 🙂

 5. Tomq napisał(a):

  Gorsza sprawa jeśli coś przestanie działać w układzie SCR, wtedy ceny części i naprawy są w tysiącach…

 6. Czarek napisał(a):

  Uczciwość naszych przewoźników niezna granic. To kierowcy kradną AdBlue 🙂

 7. ZxxZ napisał(a):

  Śmieszne jest to ze tylko w DAFach takie cyrki. Powinno dac do zrozumienia że to chodzi o samą ekonomie i sypiace sie systemy w tych samochodach a nie jakieś tam oszustwa.

 8. R450 napisał(a):

  Standardowo lepszy emulator pokazuje zawsze pół zbiornika adblue chociaż teraz odchodzą od tych emulatorów co lepsze dziady jak mój poprzedni to w dafie zmniejszona dawka adblue i po problemie 2x anglia na 40l płynu hehe szkoda gadać

Odpowiedz