OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 4 Wrzesień, 2017

W czasie zakazu, bez licencji i bez karty w tachografie – przyłapano dwie ciężarówki z jednej firmy

ostatni_dzien_zakazu

Ostatni dzień wakacyjnych zakazów ruchu, czyli miniona niedziela, zaskoczył dwóch kierowców od tego samego przewoźnika. Nie dość, że jechali oni na zakazie, to jeszcze nie posiadali wymaganych dokumentów i wyrobili kary na ponad 20 tys. złotych. Więcej informacji poniżej, w komunikacie WITD w Gorzowie Wielkopolskim:

W niedzielę, 3 września 2017 r. inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. wykonujący czynności kontrolne na autostradzie A2 zatrzymali do kontroli dwa zespoły pojazdów, które poruszały się w okresie obowiązywania zakazu ruchu dla ciężarówek o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Jednym z pojazdów przewożone były meble, a drugim opakowania szklane. W wyniku kontroli ustalono, że obaj kierowcy naruszyli przepisy w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach. Za naruszenie tych przepisów każdy z nich został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 złotych.

Podczas kontroli ustalono, że obaj kierowcy wykonują przewozy drogowe rzeczy z Polski do Niemiec na rzecz tego samego przewoźnika. Żaden z kierowców nie okazał do kontroli wymaganego wypisu z licencji dotyczącej międzynarodowego zarobkowego przewozu drogowego rzeczy. Jeden z nich okazał wypis z licencji, który utracił swoją ważność 8 sierpnia 2017 r., a drugi okazał kolorową kserokopię nieaktualnego wypisu z licencji. W związku z tym, każdy z nich został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Nieokazanie tych dokumentów może wskazywać na brak uprawnień przewoźnika drogowego do wykonywania międzynarodowego transportu drogowego rzeczy.

Dodatkowo podczas kontroli ustalono, że jeden z kierowców prowadzi pojazd bez karty kierowcy, tym samym nie rejestrując za pomocą tachografu cyfrowego na karcie kierowcy wskazań urządzenia w zakresie prędkości pojazdu, aktywności kierowcy i przebytej drogi. Za to naruszenie kierowca ten został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych.

W związku ze stwierdzonymi podczas tych kontroli naruszeniami obowiązków lub warunków przewozu drogowego, wobec przewoźnika drogowego wszczęto dwa postępowania w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Suma kar pieniężnych za naruszenia stwierdzone podczas tych kontroli wynosi 21 000 złotych.

Ten wpis ma 15 komentarzy

 1. jj napisał(a):

  Ale inspektorzy musieli mieć ubaw z tych dwóch komediantów. 🙂

 2. instruktor napisał(a):

  A ktoś tu ostatnio mówił że Rumuny to patole. Polska bardacha.

 3. Dawid napisał(a):

  21000 ale funtów powinno być.

 4. Karpik napisał(a):

  W pierwszym zdaniu jest błąd

 5. HEXAgon napisał(a):

  Jakoś musiał zarobić na dość nowoczesną flotę 😉

 6. ręce opadaja napisał(a):

  TAK WŁASNIE WYGLĄDA PATOLOGIA POLSKIEGO TRANSPORTU

 7. grzestato napisał(a):

  2700pln stracił tak sobie przy niedzieli… Myślicie, że sef odda?

 8. egon napisał(a):

  21,000 to 4 raty za actrosa poszło w diabły

 9. Kozik napisał(a):

  Wy się czepiacie Polskiego transportu??? w każdym kraju są takie kwiatki!!!

 10. Misza napisał(a):

  Moze mlode chlopaki jechaly to im szef powiedzial ze tak mozna. Tez mi sie czasem zdarzy ze w zakazie jade i to nie tylko w Polsce. Ale jazda bez karty albo na przylepcu…tepic i karac jak najbardziej

  • Sasza z Sochaczewa napisał(a):

   Ci to się popisali. Bo ja całe wakacje jeździłem nie płacząc na zakazy bo podobno było mi wolno. Ale jeżdżąc tak wiadomo że narażam się na kontrolę więc wszystko inne miałem na cacy żeby przy okazji nie miał nikt zastrzeżeń.

 11. Zenek napisał(a):

  Widocznie firma bogata.kto bogatemu zabroni

 12. Abc napisał(a):

  Widać kwicior od krokodyli wliczony jest w firmową działalność.

 13. Lolek napisał(a):

  Dobrze gamonie niech płacą lolki poprostu idioci .

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.