Ćwiczenia „Anakonda-16”: na A18 samochód osobowy zderzył się z amerykańską ciężarówką wojskową

Droga nr A18 była w nocy z wtorku na środę miejscem tragicznego zderzenia amerykańskiej ciężarówki wojskowej oraz auta osobowego. Czteroosiowe podwozie typu HEMTT, wiozące kontener, a do tego sprzężone z przyczepą-cysterną, w okolicach Świętoszowa chciało włączyć się do ruchu i właśnie wtedy najechał na nie rozpędzony samochód. Jego pasażer zginął na miejscu, zaś kierowcę z ciężkimi obrażeniami przetransportowano do szpitala. Amerykańskiej żołnierce, prowadzącej ciężarówkę, nic się nie stało.

Potężna ciężarówka brała udział w międzynarodowych ćwiczeniach „Anakonda-16”, które zapowiadałem już TUTAJ. Miała ona dotrzeć w okolice Torunia, gdzie amerykańskie wojskie jest obecnie szczególnie aktywne. Oczywiście przejazd tego typu musi być odpowiednio zabezpieczony, oznaczony i kontrolowany. A czy był? Na to pytanie odpowie wkrótce Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu, zajmująca się sprawą wypadku.

Powyższy film przedstawia miejsce wypadku, a publikował go serwis Istotne.pl. Ciężarówkę typu HEMTT można zaś zobaczyć poniżej. Jest to konstrukcja marki Oshkosh, wyposażona w 450-konny silnik marki Detroit Diesel oraz napęd na wszystkie koła.

ciezarowka_oshkosh_hemtt