Co kryje mobilny warsztat w nowoczesnym wydaniu – produkt firmy Gema Poland

Publikacja na zamówienie

Mobilne warsztaty zdobywają rosnącą popularność w branży transportowej. Coraz częściej korzysta się też z profesjonalnie przygotowanych pojazdów, zapewniających wygodne i praktyczne miejsce pracy. Co natomiast taki mobilny warsztat może mieć na wyposażeniu? Przyjrzymy się temu na przykładzie Volkswagena Craftera zabudowanego przez wrocławską firmę Autovan, dealera zabudów GEMA.

Rzeczą najbardziej oczywistą są różnego rodzaj półki, szafki, czy uchwyty. Wszystko to służy mechanikowi za mobilny magazyn podzespołów i narzędzi. Pojemne i solidne szuflady mają 90 kilogramów udźwigu, podczas gdy półki są w stanie wytrzymać nawet 120 kilogramów. Dodatkowym plusem są ruchome separatory, które ułatwiają segregowanie i zabezpieczenie sprzętu.

Nic też nie stoi na przeszkodzie, by użytkownik samemu zmieniał wysokość montażu poszczególnych elementów. Punkty montażowe na ścianach zabudowy znajdują się w odstępie zaledwie 2,5 centymetra i swobodnie można z nich korzystać. Pod sufitem znajduje się uchwyt na drabinę, pozwalający przewozić ją w czystości, wewnątrz samochodu. W aucie znajdziemy dwa stanowiska pracy. Gdy trzeba wykonać mniejsze, ręczne prace, z pomocą służy  blat roboczy. Przy cięższych idealnie sprawdzi się uchwyt na imadło z nogą, która służy jako podpora.

Kolejna kategoria wyposażenia to sprzęt o największych rozmiarach. Tutaj wymienić należy spalinowy agregat prądotwórczy, który umieszczony jest na specjalne platformie i może wyjechać poza obrys pojazdu, korzystając z bocznych drzwi nadwozia. Dzięki temu spaliny nie trafią do wnętrza zabudowy i pozwalają kierowcy na bezpieczną pracę w środku. Nad agregatem znajduje się zaś kompresor powietrza. Oba urządzenia połączone są z 15-metrowymi zwijadłami, które dostarczyła w omawianym pojeździe renomowana marka Berner.

A na koniec mamy wyposażenie związane z czystością i higieną. Jest to tak zwany „mobilny kącik czystości” ShoulderSink. Mechanik ma tutaj do dyspozycji wszystkie niezbędne środki w jednej obudowie – mydło, wodę, ręcznik papierowy, kosz na odpadki, a nawet etanol. Ponadto „mobilny kącik” mocowany jest do zabudowy na pasie i w razie potrzeby wyjmiemy go z pojazdu, przenosząc bliżej miejsca pracy.

Cała omawiana zabudowa zgodna jest z normami ECE 17, a także posiada certyfikację TÜV. GEMA Poland zwraca też uwagę na wyjątkowo lekką, a jednocześnie nowoczesną konstrukcję, wynikającą z zastosowania anodyzowanego aluminium i materiałów kompozytowych. Wszystko to objęte jest 36-miesięczną gwarancją, a jeśli użytkownik będzie musiał przedwcześnie zmienić samochód, możliwe będzie przeniesienie zabudowy do nowego pojazdu.

Osoby zainteresowane produktami GEMA Poland zapraszane są na stronę internetową gemapoland.pl. Potencjalni klienci mogą liczyć na rozpoczęcie realizacji zamówienia w ciągu nawet 48 godzin od zaksięgowania zaliczki. Możliwy jest też leasing zabudowy, z rozbiciem na miesięczne raty.